Na zdalnych lekcjach plastyki zrobiło się już świątecznie. Uczniowie klas IV-VII wykonywali kalendarze adwentowe. Sami zobaczcie efekty ich pracy.
Joanna Dymkowska
Na zdalnych lekcjach plastyki zrobiło się już świątecznie. Uczniowie klas IV-VII wykonywali kalendarze adwentowe. Sami zobaczcie efekty ich pracy.
Joanna Dymkowska
W ramach akcji „ Moja książka w bibliotece szkolnej” w naszej bibliotece swój nowy dom znalazły książki ofiarowane przez Jędrka i Marcysię Jaskulskich, Kubę Dudzińskiego, panią Agnieszkę Łosińską oraz(dzięki ogromnym staraniom pani Barbary Rutkowskiej) książki wspaniałego autora pana Waldemara Cichonia. Obejrzyjcie zdjęcia ,jakie ciekawe wypożyczenia czekają Was po powrocie do szkołyJ
Hanna Bakuła
Chciałybyśmy wszystkim uczestnikom konkursów bardzo podziękować za udział i piękne prace.
W konkursie plastycznym pt. „Mam prawo do wychowywania się w rodzinie” udział wzięli:
Laura Kozak, kl. II SP
Emilia Plichta, kl. II SP
Kacper Kowalczyk, kl. II SP
Gabriela Galas, kl. III SP
W konkursie fotograficznym pt. „Mam prawo do bycia sobą” udział wzięli:
Marcelina Jaskulska, kl. IV SP,
Bartosz Rudnicki, kl. IV SP,
Wiktoria Glinka, kl. V SP,
Mateusz Nejman, kl. V SP
W konkursie literackim pt. „Mam prawo do …” udział wzięła”
Kornelia Marika Pyszna, kl. VIII SP
Wszystkim gratulujemy i zapraszamy na fotorelację.
Organizatorzy : Agata Danisz, Agnieszka Murach
,,Prawa dziecka - wiersz rymowany”
Mam prawo żyć, o mej przyszłości śnić i sobą być.
Mam swoje zdanie i powiedzieć je zamierzam, gdyż to moja decyzja ,którą drogą w życiu zmierzam.
Będziesz mieć kłopoty, gdy o przemocy pojawi się sugestia. Nie masz prawa pobić dziecka!
Mam swą tożsamość - Imię i nazwisko.
Mogę mieć rodzinę i być z nią blisko.
Swoboda myśli, ważna to kwestia. To są właśnie prawa dziecka!
Nie krzywdź mnie, nie poniżaj. Do istoty niemyślącej mnie nie przybliżaj.
Minęły złe czasy, minęła okupacja niemiecka, radziecka. Mamy teraz prawa dziecka!
Pamiętaj rodzicu, bądź dla swego dziecka dobry, by pewnego dnia nie dostać jego problemami w oczy - jak jadem kobry.
By móc zobaczyć jak wiele lat mu zleci.
Wychowaj dobrze swoje dzieci.
Autorka: Kornelia Marika Pyszna
Z uwagi na obecną sytuację, zapraszamy – szczególnie młodsze dzieci – na Wirtualne Andrzejki!
Udanej zabawy!
Pamiętajcie jednak o tym, że nasze przepowiednie i wróżby mają raczej żartobliwy,
a nie magiczny charakter…
Jeśli chcesz poznać co czeka Cię w przyszłości i dowiedzieć się co nieco o andrzejkowych tradycjach
KLIKNIJ W LINK:
https://view.genial.ly/5fbbdd3a3646b80d18b11e49/presentation-andrzejki
25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ustanowiono go
w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Te miękkie, miłe
w dotyku pluszaki są ulubieńcami dzieci na całym świecie. Pocieszają, dodają otuchy i są nieodzowną przytulanką przy zasypianiu. W naszej szkole co roku uczniowie przynosili swoich ulubieńców do biblioteki, która stawała się Misiolandią. W tym roku uczniowie klas młodszych miały zdalne zajęcia związane z misiem. Dzieci przebywające
w świetlicy słuchały tekstu o tematyce przyrodniczej o życiu i zwyczajach niedźwiedzi.
Aby uczcić ten dzień, chciałybyśmy wśród uczniów naszej szkoły, ich rodziców
i nauczycieli przeprowadzić głosowanie na ulubionego misia - bohatera książki lub filmu. Wystarczy, że otworzycie zamieszczony poniżej link, wpiszecie kod i oddacie głos. Zabawa trwa do 27 listopada 2020 (piątek).
Pamiętajcie, żeby dzisiaj szczególnie mocno przytulić swoje misieJ
H. Bakuła ,K. Weber
kod dostępu: 5547710
Uwaga, trwa akcja „ Twoja książka w bibliotece szkolnej”. Jeżeli posiadasz w domu książkę, którą już dobrze znasz i chcesz, żeby inni także mogli poznać jej bohaterów, możesz podarować
tę książkę bibliotece szkolnej.
W tym roku szkolnym nasza biblioteka wzbogaciła się już o ponad 100 pozycji (zobacz zdjęcia).
Darczyńcami są ucz. kl. I : Lena Olender, Ania Dejlidko, Kacper Markowski, Michał Bieleninik, Zuzanna Ciskowska, Paweł Kuś, Olimpia Olender oraz p. Kamila Weber i p. Agnieszka Murach.
Zbiórka książek będzie trwała do czerwca 2021roku.
Wszystkim darczyńcom ogromnie dziękujemyJ.
Hanna Bakuła
W dniu 19.11.2020r w naszej szkole odbył się konkurs kuratoryjny z języka angielskiego (etap szkolny 2020/2021). Wzięło w nim udział siedmioro uczniów z klasy VIII - Maria Dobrenko, Kacper Klimek, Piotr Kolimaga, Franciszek Krysiak, Juliusz Olender, Paweł Zapert, Aleksandra Zyśk.
Trzymamy kciuki za uczestników!
Justyna Mackiewicz
W tym roku szkolnym w sposób (nie) typowy chcielibyśmy zaprezentować wam krótką historię w formie prototypu animacji klatkowej „ Prawa Dziecka” przedstawione na kanale You Tube:
https://www.youtube.com/results?search_query=youtu.be%2FzCodTXMddQo
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE:
1. Konkurs plastyczny, klasy I-III SP „ Mój dom, moja rodzina, moje prawo do życia w rodzinie”.
Forma i technika dowolna. Liczy się estetyka wykonania pracy oraz kreatywność:)
2. Konkurs fotograficzny, klasy IV-VI SP pt. „Mam prawo do bycia sobą”
Pokaż kim jesteś, jakie masz pasje, co Cię interesuje. Zrób zdjęcie w ciekawej aranżacji.
3. Konkurs literacki, klasy VII -VIII SP pt. „ Mam prawo do …”
Temat praw człowieka, praw dziecka jest bardzo uniwersalny i zawsze aktualny.
Przesyłamy materiały do ciekawych, inspirujących zabaw:
Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku.
Polska może poszczycić się bogatą tradycją związaną z promowaniem praw dziecka, począwszy od postaci Janusza Korczaka, cenionego na świecie działacza na rzecz godnego traktowania dzieci, po Ludwika Rajchmana, pomysłodawcę stworzenia międzynarodowej organizacji działającej na rzecz dzieci - UNICEF. Polska była również inicjatorem powstania Konwencji o prawach dziecka, gdyż przedłożyła Komisji Praw Człowieka ONZ jej pierwszy projekt.
O tym, jak ważne są w naszym kraju prawa dziecka świadczy również fakt, iż zostały one uwzględnione w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej”.
Zachęcamy do zapoznania się z historią praw dziecka:
https://unicef.pl/co-robimy/prawa-dziecka/historia-praw-dziecka
Z okazji dnia życzliwości Samorząd Uczniowski stworzył wirtualne miejsce, gdzie każdy, każdemu może zostawić miłe słowo, komplement. Na wirtualnej tablicy korkowej przykleijamy karteczkę z życzeniami, pozdrowieniami, obrazkami. Życzymy wspaniałej zabawy!
Barbara Rutkowska - opiekun SU
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne na temat: ,,Moja Ojczyzna".
Prace plastyczne uczniów okazji Święta Odzyskania Niepodległości:
Justyna Juszko,Marcelina Jaskulska, Bartosz Rudnicki, Wiktoria Glinka, Julia Ciskowska, Mateusz Nejman, Katarzyna Gutowska, Szymon Lisek, Oliwia Parzych, Kinga Sienicka, Dominika Nicewicz, Kamila Sekretarska, Maja Krysiak, Nikodem Łazowski, Ewelina Samsonowicz, Daria Borkusiewicz.
Małgorzata Bochan
5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek!
U dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie zawsze jest aktualne.
Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.
To wyśmienita okazja, by zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze.
Bajkowe postacie pojawiają się przede wszystkim na kartach książek i książeczek dla dzieci. Te opowiadania rozbudzają wyobraźnię oraz pozwalają na odkrycie piękna literatury. Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Postacie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. Uczą i pomagają w przezwyciężaniu wielu barier.
W tym dniu uczniowie najmłodszych klas przebrali się za dowolną postać z wybranej przez siebie bajki. Bohaterowie różnych bajek pojawili się już od samego rana, Spotkać je można było na zajęciach lekcyjnych, korytarzach, w bibliotece, w stołówce oraz świetlicy. W bibliotece zostały przygotowane dla dzieci kolorowanki, rebusy, diagramy z bohaterami bajkowymi.
Barbara Rutkowska
Pierwsze dni listopada to czas refleksji i zadumy. W te dni szczególnie wspominamy naszych bliskich zmarłych. Dlatego jak co roku, zgodnie z tradycją naszej szkoły, Samorząd Uczniowski przygotował wiązanki na groby pracowników naszej szkoły. W tym roku ze względu na naukę zdalną uczniów klas IV-VIII, na cmentarz wybrały się dzieci z I-III. Najmłodsi uczniowie w ciszy i zadumie zapalili znicze i złożyli kwiaty na pomnikach byłych pracowników naszej szkoły.
Barbara Rutkowska
Dnia 29.10.2020r. z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka obchodziła swoje święto i zamieniła się w agencję detektywistyczną „Różowe okulary” detektywa Pozytywki. Dzieci z klas I-III wysłuchały fragmentów książki „Detektyw Pozytywka ” G. Kasdepke. Każdy z uczniów przyniósł własnoręcznie wykonaną laurkę z dedykacją dla biblioteki i otrzymał w prezencie gazetkę z zagadkami. Przygotowana została wystawka książek detektywistycznych „Detektyw w bibliotece”. Tego szczególnego dnia można było dokonać słodkiego wypożyczenia, posłuchać piosenek o książkach i czytaniu. Biblioteka wzbogaciła się o dary czytelników, którzy wzięli udział w akcji „Moja książka w bibliotece”. Było wesoło i wszyscy dobrze się bawili.
Hanna Bakuła
Konkurs został zrealizowany we współpracy z KPP w Mrągowie oraz Gminnym Ośrodkiem Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W konkursie wzięło udział dziewięcioro uczniów z klas I-III SP. Prace były zgodne z tematem, część prac została wykonana w formie 3D. Wszystkie prace były kreatywne i estetycznie wykonane. W projekt zaangażowały się również rodzice i nauczycielki z klas I-III SP tj. p. Dita Lasek, p. Agnieszka Łosińska oraz p. Barbara Rutkowska, którym bardzo dziękujemy.
Jury wybrało następujące prace:
I miejsce Justyna Juszko, klasa I SP
II miejsce Julia Gutowska, klasa III SP
III miejsce Ania Dejlitko, klasa I SP
Pozostali uczestnicy również otrzymali nagrody pocieszenia oraz pamiątkowe dyplomy tj.:
1. Alicja Dobkowska, klasa II SP
2.Paweł Kuś, klasa I SP
3. Zuzanna Ciskowska, klasa I SP
4. Olimpia Olender, klasa I SP
5. Michał Bieleninik, klasa I SP
6. Nikola Drężek, klasa I SP
Wszystkim dzieciom gratulujemy!
Agnieszka Murach
28.10 w naszej szkole wszystkie przerwy były inne. Nasza szkoła wzięła udział w akcji organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim "PRZERWA NA CZYTANIE" Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".
Na korytarzach, w bibliotece, w klasach było bardzo cicho. Wszystkie dzieci z klas 1-3 czytały książki. Niestety nie uczestniczyli uczniowie ze starszych klas, ponieważ byli w domach na nauce zdalnej. Niektóre dzieci szukały swojego zacisznego kącika, inne czytały e grupach , a jeszcze inne czytały wraz z wychowawczyniami. Dzieci były bardzo zainteresowane i skupione. Ten dzień był bardzo interesujący i ciekawy. Na pewno jeszcze nie raz powtórzymy Przerwę na czytanie.
Dziękujemy!
Barbara Rutkowska
19.10.2020r uczniowie klas I-III naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach z robotem Photon. Zajęcia miały na celu oswajanie dzieci z nowymi technologiami, rozwijanie kreatywności, wyobraźni przestrzennej oraz umiejętności niestandardowego wykorzystywania tableta i smartfona. Sterowanie robotami dostarczyło dzieciom wiele radości.
Barbara Rutkowska
Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej przebiegały w sposób wyjątkowy. Zamiast tradycyjnego apelu, uczniowie klasy IV przygotowali film "Dzień dobry Sorkwity". Pomysł zaczerpnięty został wprost z ekranu telewizora- popularnego programu śniadaniowego. Dzieci wcieliły się w role prowadzących, kucharzy, prezenterów pogody, dziennikarzy. Udało im się nawet przeprowadzić wywiad z wójtem gminy Sorkwity- Józefem Maciejewskim. W filmie nie mogło zabraknąć oczywiście przemówienia pani dyrektor oraz przedstawicieli rady rodziców. Nowa forma obchodów DEN umożliwiła zdobycie nowych doświadczeń, sprawdzenie się w niecodziennej roli. 13 października program "Dzień dobry Sorkwity" obejrzeli wszyscy uczniowie i nauczyciele. Oprócz projekcji filmu, w szkole zorganizowano także konkurs plastyczny "Portret mojej pani". Dzieci włożyły wiele wysiłku w uwiecznienie na papierze wizerunków nauczycieli. Efekt stanowi wystawa prac na szkolnym korytarzu. Trzecim elementem obchodów DEN było przeprowadzenie quizu "Jak dobrze znasz swoich nauczycieli?" na platformie Quizziz. Wyniki konkursu: 1 miejsce Julia Opońska, 2 miejsce Kamila Sekretarska i 3 miejsce Marcelina Jaskulska.
Dzięki wsparciu rodziców wychowawczynie klas 1- 3 dla swoich uczniów zorganizowały kącik czytelniczy.
Celem kącika jest popularyzowanie czytelnictwa i motywowanie uczniów do czytania, rozbudzanie zainteresowań książką, kształcenie wrażliwości czytelniczej, rozwijanie różnorodnych zainteresowań. Zadaniem kącika czytelniczego jest również motywowanie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej oraz wyrabianie nawyków pożytecznego spędzania wolnego czasu.
Kącik czytelniczy to magiczne miejsce, które powinno zachęcać dzieci do czytania, gdzie czytanie może stać się relaksem, odskocznią od wszystkich innych zajęć.
Książki które znajdują się w biblioteczce zostały pozyskane od Waldemara Cichonia – autora lektury szkolnej „ Cukierku ty łobuzie”. Bardzo dziękujemy!
W imieniu uczniów oraz nauczycieli chcemy bardzo serdecznie podziękować Rodzicom klas 1-3 za wsparcie finansowe na zakup puf i stolika. Pomoc Państwa jest nieoceniona! DZIĘKUJEMY!
Barbara Rutkowska
Powered by aSc EduPage