• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• 31.08.2023
        • Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców na uroczystą inaugurację

roku szkolnego 2023/2024

która odbędzie się dnia 04.09.2023r. o godz. 8.00 na górnym holu szkoły.

Po oficjalnym rozpoczęciu roku, odbędą się spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Kursy autobusów zgodnie z rozkładem jazdy z ubiegłego roku szkolnego.

Po spotkaniu z wychowawcami klas uczniowie odjeżdżają do domów.

Dyrektor Anna Daciuk

• XII FESTIWAL KULTURY MAZURSKIEJ

• 30.08.2023
        • W dniach 10-13 sierpnia br. odbyła się 12 edycja Festiwalu Kultury Mazurskiej.

Jak co roku Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczakaw Sorkwitach również uczestniczyła w wydarzeniu. W tym roku, w przygotowanym kąciku zabaw kreatywnych dzieci próbowały swoich sił w malowaniu na kamieniach, oraz drewnianych krążkach. Buzie dzieci były pięknie pomalowane, fryzurki zrobione, ale przede wszystkim bardzo radosne i uśmiechnięte.

Do zobaczenia za rok! :) :)

• Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Pingwin 2022 z języka angielskiego.

• 24.08.2023
        • Z ogromną przyjemnością ogłaszam wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Pingwin 2022 z języka angielskiego. Konkurs odbył się 23 listopada 2022 r. Do udziału w konkursie przystąpiło 13 uczniów nasazej szkoły. Jestem z Was bardzo dumna i serdecznie Wam gratuluję!!! Dawid Mroczkowski Maja Markowska Krzysztof Kopaniec YOU ARE THE BEST!!!

• Prawie wakacje!

• 24.08.2023
        • Ostatnia lekcja na j. angielskim w klasie 5. Lekcja z filmem i pizzą jako kontynuacja nauki słownictwa z całego roku szkolnego. Dziękujemy Gościniec Oaza.

• READNIG IS MAGIC

• 24.08.2023
        • Przygoda naszych uczniów z innowacją READNIG IS MAGIC! dobiegła końca. Dzięki kolorowym ilustracjom, niezapomnianym postaciom i wciągającym historiom, uczniowie pokochali czytanie książeczek w języku angielskim, a bohaterowie z ulubionych filmów Disneya zaangażowali i zmotywowali młodych czytelników do nauki.

• ENGLISH LIBRARY - Biblioteka Angielska

• 24.08.2023
        • W od początku roku szkolnego w sali języka angielskiego działa ENGLISH LIBRARY - Biblioteka Angielska, z której chętnie korzystają uczniowie. Mogą czytać książki w języku angielskim.

• THE GREAT LONDON QUIZ

• 24.08.2023
        • Oto zwycięscy konkursu THE GREAT LONDON QUIZ. Wszystkim ogromnie gratulujemy. Jesteście najlepsi.

• LONDON WEEK

• 24.08.2023
        • Welcome to London Week in our school. 26 kwietnia rozpoczął się LONDON WEEK w naszej szkole. Uczniowie mogli zapoznać się z faktami związanymi z Londynem i jego niezwykłymi miejscami.

• Dnia Ziemi

• 24.08.2023
        • Również na lekcjach j. angielskiego uczniowie uczą się o ekologii. Z okzji Dnia Ziemi uczymy się jak dbać o naszą Planetę.

• Dzień Świętego Patryka

• W Dniu Świętego Patryka cała szkoła była zielona

W Dzień Świętego Patryka Irlandczycy zielenieją z radości. Oto historia świętego: Dzień Świętego Patryka wywodzi się z Irlandii i właśnie tam jest obchodzony najhuczniej. Wszędzie pełno przebranych na zielono imprezowiczów. W nadmiarze leje się zielone piwo, a celtycka muzyka podrywa do podskoków nawet tych, którzy jeszcze nie czują, że chcą tańczyć. W ciągu dnia przez Dublin przechodzą parady i odbywają się festiwale. Na ulicach można spotkać skrzaty i nie tylko. Im bardziej kreatywne przebrania, tym lepiej. To narodowe święto jest dniem wolnym od pracy. Wszystko oczywiście na cześć świętego Patryka – patrona Irlandii. Święty zasłużył się tym, że nawrócił mieszkańców kraju na chrześcijaństwo. Robił to przy pomocy trójlistnej koniczyny (tłumaczył na niej istotę Trójcy Świętej), która do dziś jest symbolem święta.

• Szkolenie i warsztaty

• 24.08.2023
        • Szkolenie i warsztaty w Olsztynie - wszystko z myślą o WAS KOCHANI. Już niedługo nowe interaktywne podręczniki do nauki języka angielskiego pojawią się w naszej szkole specjalne dla naszych uczniów.

• Zaczynamy!

• 24.08.2023
        • Wkrótce w naszej szkole rozpocznie się przygoda z innowacjami.