fotorelacja
„DOBRO RODZINY CZY NADGODZINY”
- 19.06.2024
WARMIŃSKO- MAZURSKIE DNI RODZINY
„DOBRO RODZINY CZY NADGODZINY”
W tym roku szczególną uwagę zwróciliśmy na odwieczny problem: „mieć czy być”. Czas z rodziną nie ma wartości materialnej, jest bezcenny. To czas, który procentuje na przyszłość. Korzyści to miłość, dobre relacje i wsparcie. W zawiązku z powyższym zrealizowaliśmy następujące zadania:
-
Konkurs fotograficzny dla rodzin. Temat zdjęcia to „Nadgodziny dla rodziny”.
Nagrodzono pracę:
Bartosz Rudnicki,kl. VII
Szymon Rudnicki, kl. I
Aleksandra Henke, kl. III
-
Kartka z życzeniami dla rodziny tj. „Certyfikat super rodzica”, „Kupony dla taty”, „Kolorowanka XXL Dzień Mamy” .- nauczyciele kl. I-III SP tj. p. Ditgard Lasek, p. Agnieszka Łosińska, p. Barbara Rutkowska.
-
Konkurs „Kartki z życzeniami z okazji Dnia Mamy” w programie Paint w wykonaniu uczniów z klasy IV SP - p. Waldemar Szklanko.
Nagrodzono prace:
Jakub Kaczmarczyk, kl. IV
Nikola Drężek, kl. IV
-
„Rodzina w literaturze”. Propagowanie czytelnictwa „ Książka zbliża rodziny”. Działania podjęte w bibliotece szkolnej – p. Kamila Weber.
-
Gra planszowa wykonana przez uczniów z kl. IV-VIII SP „Budujemy dom”- p. Małgorzata Kania.
-
„Portret mojej rodziny”- warsztaty plastyczne w świetlicy szkolnej – p. Dorota Prill.
-
Konkurs „Brelok dla mamy i taty. Drukarka 3D” - p. Justyna Kołsut.
Nagrodzono pracę uczennicy Karoliny Skonieczka z kl. VI SP.
23-
Bezpiecznie w SIECI
- 19.06.2024
W tym roku szkolnym realizowaliśmy projekt "Bezpieczni w (In)-ternecie".
Rozmawialiśmy o zagrożeniach jakie niesie ze sobą korzystanie z Internetu. Mówiliśmy o korzyściach płynących z dostępu do cyfrowego świata. Bilans wyrównał się, jednak zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać w każdej przestrzeni.
Agnieszka Murach
2
Konkursy z doradztwa zawodowego.
- 19.06.2024
Konkursy z doradztwa zawodowego.
W klasach I-III odbył się konkurs pt. "Mój wymarzony zawód".
I miejsce zajęli:
Szymon Rudnicki, kl.I
Lidia Krawczyk, kl.I
Maja Bałdyga, kl. I
Kornelia Sobczyk, kl. I
Michalina Kolimaga, kl.I
Wśród starszych uczniów "Mistrzami rozprawki" zostali:
Krzysztof Kopaniec, kl. VII
Krzysztof Okraszewski, kl. VIII
Gratulujemy
"Tydzień profilaktyki"
- 17.06.2024
Szkoła promująca bezpieczeństwo "Tydzień profilaktyki" w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sorkwitach.
W dniach od 10.06.2024 r. do 15.06.2024 r. odbyły się ciekawe i inspirujące spotkania z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, odwiedzili nas ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Odbyło się spotkanie z Ochotniczą Strażą Pożarną z Sorkwit. Wiedzę na temat bezpieczeństwa przekazywali również nasi uczniowie, którzy należą do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Sorkwitach.
W zakresie właściwego zachowywania się w lasach przeszkolili nas przedstawiciele z Nadleśnictwa z Mrągowa. W klasach I-III odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji z Mrągowa. Omówione zostały zasady bezpieczeństwa na podstawie programu "Profilaktyka Smyka - Na ratunek Poli".W starszych klasach policjanci zwrócili szczególną uwagę za bezpieczeństwo w Internecie.
Wzięliśmy również udział w Pikniku Bezpieczeństwa i Zdrowia w Sorkwitach. Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za zaangażowanie, wiedzę i profesjonalizm. Mamy świadomość, że jesteśmy doskonale przygotowani w zakresie bezpieczeństwa w czasie wakacji oraz życia codziennego.
Agnieszka Murach
18
Godziny Wychowawcze ze Światem
- 17.06.2024
Godziny Wychowawcze ze Światem to cykl ośmiu zajęć, które były pretekstem do dyskusji o bieżących wydarzeniach na świecie oraz wartościach takich jak solidarność, godność ludzka czy sprawiedliwość, bez względu na pochodzenie.
Dzięki nim uczniowie i uczennice kształtowali postawy otwartości i odpowiedzialności za to, co dzieje się na świecie. Na lekcjach poruszaliśmy tematy dotyczące perspektywy, ochrony środowiska, poszanowania dóbr naturalnych takich jak woda. Uczyliśmy się o sprawiedliwym handlu kakao, kawy, herbaty. Staraliśmy się uczyć bycia świadomymi konsumentami. Uczniowie poznawali potrzeby współczesnego człowieka i świata, nie zapominając o naturze, czystym powietrzu, poszanowaniu wody pitnej.
Ważnym elementem były zajęcia dotyczące poczucia bezpieczeństwa na świecie.
Agnieszka Murach
“WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”
- 12.06.2024
Drodzy uczniowie i rodzice!
Nasza szkoła przystąpiła do projektu: “WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”
Celem akcji było podniesienie świadomości ekologicznej wśród Dzieci i Młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzymała bon w wysokości 296 zł, który wykorzystano na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych.
Dodatkowo od 1 marca 2024 każda szkoła biorąca udział w akcji automatycznie dołączyła do projektu TERAZ LAS organizowanego we współpracy z Nadleśnictwem Biała Podlaska.
W imieniu Naszej szkoły, za zebrane elektrośmieci zasadzonych zostało 650 drzew. Szczegóły akcji znajdziecie Państwo na stronie www.terazlas.pl
Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu za zaangażowanie w projekt.
Szczególne podziękowania składamy P. Robertowi Kondraciuk za koordynowanie akcją w naszej szkole.:)
Gminny konkurs cyberbezpieczeństwa- „(IN)- ter-net, (OFF) ter- net.
- 12.06.2024
Dnia 07.06.2024r. w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród w gminnym konkursie dotyczącym cyberbezpieczeństwa- „(IN)- ter-net, (OFF) ter- net. Konkurs skierowany był do uczniów wszystkich szkół podstawowych w gminie Sorkwity. Podzielony był na dwie kategorie wiekowe: klasy I-IV (prace plastyczne), klasy V-VIII (prezentacje i plakaty). Współorganizatorem i sponsorem nagród w konkursie była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sorkwitach. Poniżej prezentujemy listę laureatów:
I grupa - uczniowie klas I-IV szkół podstawowych
Do tej grupy zgłoszonych zostało 38 prac. Komisja postanowiła wyróżnić 10 z nich:
I miejsce –Michalina Domian, SP Warpuny, klasa IV
II miejsce – Maja Bałdyga, SP Sorkwity, klasa I
Maja Niemczyk, SP Sorkwity, klasa II
III miejsce –Wiktoria Fiet, SP Sorkwity, klasa III
Zofia Kania, SP Rybno, klasa I
Lena Woźniel, SP Warpuny, klasa III
Wyróżnienie- Bianka Wiśniewska, SP Sorkwity, klasa III
Gabriela Sagała, SP Sorkwity, klasa III
Julia Nalazek, SP Rybno, klasa II
Anna Klimek, SP Rybno, klasa II,
II grupa - uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych
Do tej grupy zgłoszonych zostało 7 prac. Komisja postanowiła wyróżnić 3 z nich:
I miejsce- Wojciech Nabakowski, SP Warpuny, klasa V
II miejsce – Marcelina Jaskulska, SP Warpuny, klasa VII
III miejsce – Sylwia Kaczmarska. SP Choszczewo, klasa VII
Po uroczystym wręczeniu nagród w bibliotece szkolnej uczniowie udali się do świetlicy na słodki poczęstunek i integrację.
Serdecznie Gratulujemy!
11
Wycieczka do Garncarskiej Wioski
- 05.06.2024
4 czerwca uczniowie klas 1-4 udali się na wycieczkę do Garncarskiej Wioski w Kamionce koło Nidzcy, miejsce, w którym kultywowane są dawne tradycje i obyczaje.
Uczniowie uczestniczyli w warsztatach rękodzielniczych tworząc świeczki z wosku pszczelego, zwiedzali kuźnię i mazurską stodołę z ekspozycją sprzętów wiejskiego gospodarstwa.
W galerii "Skarby Ziemi" obejrzeli wystawę skał, skamieniałości i minerałów. Spacer po "Rajskim Ogrodzie", w którym zgromadzono 3 tysiące gatunków roślin, połączony był z poszukiwaniem ukrytego skarbu. Dzieci relaksowały się między zadaniami na placu zabaw. Zakończeniem wycieczki była projekcja filmu 3D o ratowaniu zagrożonych gatunków zwierząt.
Uczestnikom cały czas towarzyszyli opiekunowie – instruktorzy, dzięki czemu każda jej chwila, to aktywnie i ciekawie wykorzystany czas w pięknych okolicznościach przyrody.
Agnieszka Łosińska
17
Wyjazd do Parku Rozrywki Mandoria
- 12.06.2024
~Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat~Janusz Korczak
Słowa patrona naszej szkoły idealnie opisują dzisiejszy dzień, w którym uśmiech nie znikał z twarzy naszych uczniów
Wyjazd do Parku Rozrywki Mandoria - miasta przygód okazał się niezapomnianym przeżyciem.
Tematyka parku oparta jest o europejskie miasta handlowe z epoki renesansu.
To było idealne połączenie nauki z zabawą
5
DZIEŃ DZIECKA
- 04.06.2024
Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie.
Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są konkursy i zabawy oraz dostaje się kilogramy słodyczy.
W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sorkwitach Dzień Dziecka rozpoczął się od wspólnego apelu, podczas którego pani dyrektor Anna Daciuk, złożyła dzieciom najserdeczniejsze życzenia i zapoznała uczestników z programem dziecięcego święta. Koordynatorem uroczystości i inicjatorką przedsięwzięcia była pani Joanna Dymkowska. W przygotowanie tego święta włączyła się radna gminy Sorkwity p. Sylwia Kondraciuk, która ufundowała dzieciom słodkości i prezenty, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.
Punktualnie o godzinie 10.00 społeczność szkolna spotkała się na placu przed szkołą, gdzie przygotowano liczne atrakcje.
Obchody Dnia Dziecka w naszej szkole zakończyła wspaniała zabawa -piana party z udziałem wszystkich uczniów. Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku.
Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie, dzieci udowodniły, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym.
Dyrektor Anna Daciuk
2
Lekcja otwarta
- 13.06.2024
Doskonalenie techniki dodawania i odejmowania w poznanym zakresie z wykorzystaniem Kart Grabowskiego - Dodawanie i Odejmowanie
W dniu 19.04.2024r. w klasach 1 i 2 odbyła się niezwykle angażująca lekcja otwarta z matematyki, podczas której uczniowie doskonalili swoje techniki dodawania i odejmowania. Zajęcia były wyjątkowe dzięki zastosowaniu Kart Grabowskiego, które uczyniły naukę bardziej interaktywną i zabawną.
Głównym celem lekcji było doskonalenie umiejętności dodawania i odejmowania liczb w poznanym zakresie. Uczniowie mieli również okazję rozwijać swoje umiejętności logicznego myślenia i współpracy w grupie.
Lekcja rozpoczęła się od krótkiego przypomnienia podstawowych zasad dodawania i odejmowania. Nauczyciel wprowadził uczniów w temat, wyjaśniając cel zajęć i korzyści płynące z nauki poprzez gry edukacyjne.
Następnie nauczyciel przedstawił uczniom Karty Grabowskiego, objaśniając, jak się nimi posługiwać. Uczniowie mogli zobaczyć na tablicy, jak prawidłowo rozwiązywać zadania za pomocą kart.
Uczniowie zostali podzieleni na grupy i otrzymali zestawy Kart Grabowskiego. Pracując razem, rozwiązywali zadania z kart, dodając i odejmując liczby. Nauczyciel monitorował ich pracę, udzielając wskazówek i wsparcia tam, gdzie było to potrzebne.
Na koniec lekcji uczniowie zebrali się w kręgu, aby omówić wyniki gry i podzielić się swoimi wrażeniami. Nauczyciel podsumował, czego uczniowie się nauczyli i jakie mieli trudności.
Lekcja była bardzo udana i przyniosła wiele korzyści edukacyjnych. Uczniowie chętnie angażowali się w zajęcia, a interaktywna forma nauki przy użyciu Kart Grabowskiego pomogła im lepiej zrozumieć i przyswoić materiał. Dodatkowo, współpraca w grupach rozwijała ich umiejętności społeczne i komunikacyjne.
Serdecznie dziękujemy uczniom za aktywny udział i zaangażowanie.
Justyna Kołsut
5
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie