• Rekrutacja do klasy 1  Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sorkwitach.
        • Rekrutacja do klasy 1 Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sorkwitach.

• 30.01.2024
        • Szanowni Rodzice, Opiekunowie przyszłorocznych Pierwszoklasistów!

Informujemy, że od 1 lutego 2024r. rusza rekrutacja do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sorkwitach. Dokumenty można pobrać ze strony internetowej z zakładki „Dokumenty” lub w sekretariacie szkoły.

CZEKAMY NA CIEBIE !  DOŁĄCZ DO NAS!

• Kochane Babcie i Dziadkowie!!!!

• Kochane Babcie i Dziadkowie,

życzymy Wam tyle miłości i radości, ile sami dajecie swoim wnukom każdego dnia.

Samych radosnych, wyjątkowych chwil, spełnienia wszystkich marzeń, niekończącej się pogody ducha,

dużej dawki miłości i wielu wspólnych wspomnień!!!

• Bezpieczne ferie 2024

• 20.01.2024
        • W roku szkolnym 2023/2024 ferie zimowe w województwie warmińsko-mazurskim trwają od 22 stycznia do 02 lutego 2024 r.

Zachęcamy do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” – publikacją MEiN, która zawiera aktualne informacje dla organizatorów, rodziców i uczestników wypoczynku.

Informacje zawarte w publikacji ułatwią rodzicom odpowiednie przygotowanie swoich dzieci do wypoczynku zimowego oraz umożliwią zdobycie niezbędnej wiedzy dotyczącej szeroko pojętego bezpieczeństwa.

• Żywa lekcja historii

• Nasi uczniowie uwielbiają historię

A jeżeli jest ona na żywo… to dopiero przeżycie

19.01 2024r. przenieśliśmy się do XVII wieku :)

• 32. Finał - Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sorkwitach

W tym roku gramy pod hasłem: Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły zaangażowali się w zbiórkę w szczytnym celu. Bardzo dziękujemy i liczymy na wsparcie w dniu 28 stycznia 2024 r.

• "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - Janusz Korczak

• Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy przedstawić małego bohatera, wojownika i siłacza dnia codziennego, chłopca kochającego życie... brata Frania... cudownych rodziców! Jaś uwielbia malować, rysować, układać klocki, pomagać mamie w kuchni, bawić się z bratem, przytulać się do silnych ramion taty. Z Jasiem i jego rodzicami jesteśmy od początku walki z ciężką chorobą. W wielu akcjach mogliśmy liczyć na Państwa wsparcie i zaangażowanie. Ponownie prosimy o wsparcie! Uśmiech dziecka jest bezcenny...Jasiu:) Jesteśmy i będziemy z Tobą:)

• Zbiórka karmy dla zwierząt.

• 20.01.2024
        • Zima i mrozy nie rozpieszczają czworonogów. To najgorszy czas dla bezdomnych zwierząt.  Bardzo dziękujemy za karmę i prosimy o więcej...

• SZKOLNA SZTUKA KORYTARZOWA

• 20.01.2024
        • Klasa ósma przygotowała gazetkę na temat bezpiecznych ferii zimowych. Temat bardzo aktualny, ponieważ już za tydzień rozpoczynamy przerwę zimową.  Ferie  są po to by odpoczywać, bawić się, rozwijać swoje zainteresowania, korzystać z uroków zimy i spędzać czas na świeżym powietrzu. Mamy nadzieję, że zasady, o których wam przypomnimy będą doskonałym kierunkowskazem gwarantującym bezpieczeństwo.

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCE ZABAW NA ŚNIEGU, LODOWISKU I PODCZAS KULIGÓW:

1. Nie zjeżdżamy na sankach z pagórków znajdujących się w pobliżu dróg i zbiorników wodnych.
          2. Do zjeżdżania wybieramy teren pozbawiony drzew i nierówności, bo grozi to wywrotką.
          3. Zachowajmy bezpieczeństwo podczas saneczkowania, nie chodźmy po torze, gdy inni zjeżdżają, nie zjeżdżajmy z pagórków na butach.
          4. Nigdy nie doczepiajmy sanek do samochodu.
          5. Przed jazdą na sankach zawsze sprawdzajmy czy w naszych sankach nie ma wystających śrub, gwoździ bądź połamanych szczebli, ponieważ stwarzają one poważne ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy.
          6. Rzucając śnieżkami nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu, z kamieniami, ani innymi twardymi przedmiotami w środku, bo możemy komuś zrobić krzywdę.
          7. Nigdy nie celujmy śnieżkami w twarz.
          8. Nigdy nie wolno rzucać śnieżkami w jadące pojazdy, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego.
          9. Nie rzucamy również śnieżkami w pieszych ani w okna domów.
          10. Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych do tego miejscach, nie wolno jeździć po zamarzniętych jeziorach, stawach, rzekach i wykopach, ponieważ pod wpływem ciężaru ciała lód może się na nich załamać.
          11. Ślizgamy się na placach przeznaczonych na ślizgawki i lodowiska.                                                                   Agnieszka Murach
        • „UŚMIECH OD ŚW. MIKOŁAJA”

• 20.01.2024
        • Tradycją stało się wspieranie potrzebujących seniorów z terenu gminy Sorkwity. Dzięki Państwa zaangażowaniu i wsparciu przygotowaliśmy paczki dla seniorów. Mamy nadzieję, że ta kropla w morzu potrzeb, będzie promieniem nadziei i uśmiechem na twarzach osób, których wesprzemy.

Z całego serca dziękujemy za współpracę pracownikom socjalnym z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sorkwitach.

• SZKOLNA SZTUKA KORYTARZOWA

• 20.01.2024
        • Jeśli ma się rozwijać wyobraźnia dziecka, trzeba jej dać czymś się karmić.”

M. Mead

Wychowanie plastyczne jest jedną z form wychowania estetycznego, które wiąże się z tworzeniem sztuki. Uwrażliwia dzieci na różne zjawiska wizualne, jak światło, barwa, kształt, proporcje, kompozycja i jej związek z konstrukcją oraz funkcją przedmiotu. Z drugiej zaś strony, to kształtowanie zdolności emocjonalnego doświadczania sztuki.

Uczniowie z klasy I i III zaprezentowali własne spojrzenie na jesień i zimę. Wykorzystali kreatywne materiały, ciekawe aranżacje oraz zaskakującą technikę przestrzenną.

Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tę wspaniałą zdolność należy w nich pielęgnować i rozwijać.