Tydzień Profilaktyki 2026 Dzień pełen dobrych spotkań !!! Gościliśmy przedstawicieli KPP w Mrągowie, PSSE w Mrągowie, OSP Sorkwity i MDP Sorkwity. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa ( nad wodą, na drogach, w lecie, w górach). Uczniowie w praktycznych działaniach wykorzystali wiedzę podczas zajęć na świeżym powietrzu. Uczniowie w grupach mieli za zadanie wykonać zadania na poszczególnych stacjach.
Aktualności
Bezpieczne wakacje.
- 24.06.2026
- 9
SKO - PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ
- 24.06.2026
W ramach działania Szkolnej Kasy Oszczędności mieliśmy przyjemność gościć dzisiaj Panią Wójt naszej gminy - panią Mariolę Plichtę
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, kim jest osoba przedsiębiorcza oraz jakie cechy pomagają osiągać sukces i realizować wyznaczone cele
Pani Wójt opowiedziała również o budżecie gminy, wyjaśniając w jaki sposób planowane są wydatki oraz na jakie inwestycje mogą liczyć mieszkańcy w najbliższych latach
Dziękujemy Pani Wójt za poświęcony czas, cenne wskazówki i inspirującą rozmowę z uczniami
Gość SKO
- 24.06.2026
Gościem SKO oraz "tygodnia profilaktyki" był Dyrektor gospodarstwa rybnego w Mrągowie - pan Sławomir Gruchała.
Nasz gość opowiedział o początkach swojej pracy, wyzwaniach związanych z prowadzeniem gospodarstwa oraz cechach, które powinny charakteryzować osobę przedsiębiorczą
Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak ważne są pracowitość, odpowiedzialność, wytrwałość oraz umiejętność podejmowania trafnych decyzji. Nie zabrakło cekawostek związanych z hodowlą ryb i ich zwyczajami
Dziękujemy za rozmowę z naszymi najmłodszymi uczniami!
Piramida zdrowia # Tydzień Profilaktyki
- 24.06.2026
Pani Katarzyna Jaskulska przygotowała warsztaty teoretyczne i praktyczne warsztaty dotyczące zdrowych wyborów żywieniowych . Uczniowie poznali piramidę żywienia. Działania mają na celu przeciwdziałanie otyłości wśród dzieci i młodzieży. W zdrowym ciele zdrowy duch!
„Zdrowie na talerzu z programem Trzymaj Formę"
- 24.06.2026
Edukacja zdrowotna „Zdrowie na talerzu z programem Trzymaj Formę” # Tydzień Profilaktyki 2026 Pani Katarzyna Jaskulska prowadzi szereg warsztatów profilaktycznych na temat zdrowego odżywiania, zbilansowanej diety, kultury spożywania posiłków. Zdrowie to podstawa! Stawiamy na zdrowy styl życia!
Tydzień Profilaktyki z przyrodą
- 24.06.2026
# Tydzień Profilaktyki z przyrodą ! Pani Katarzyna Jaskulska wraz z uczniami przeprowadziła prawdziwe badania i obserwacje natury. Uczniowie mieli okazję zobaczyć np. jaszczurkę z każdej możliwej strony.Dostrzeganie piękna natury , szczególnie Sorkwit, to doskonała okazja, aby wyciszyć się, zrelaksować, oddychać świeżym powietrzem. Rozbudzanie ciekawości poznawczej dziecka to najlepsza forma profilaktyki!
Bezpieczeństwo w świetle prawa
- 24.06.2026
Bezpieczeństwo w świetle prawa #Tydzień Profilaktyki W murach naszej szkoły gościliśmy ławnika sądowego panią Monikę Jaworską. Zajęcia odbyły się we wszystkich klasach. Uczniowie poznali specyfikę zawodu, pracę i funkcjonowania sądów w Polsce. Ważnym elementem jest kształtowanie świadomości i odpowiedzialności obywatelskiej już od najmłodszych lat.
Tydzień Profilaktyki Emocje
- 24.06.2026
Tydzień Profilaktyki Emocje zaprezentowane przez Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA. Uczniowie z klas I-IV w sposób aktywny, bezpośredni i ciekawy uczestniczyli w przedstawieniu dotyczącym rozpoznawania emocji oraz umiejętności radzenia sobie z tymi mniej nieprzyjemnymi. Drama jest wspaniałą metodą pracy nad emocjami. Atmosfera spotkania była pełna radości i inspiracji.
„ Talentowskaz”
- 24.06.2026
W ramach obchodów Tygodnia Profilaktyki w klasie VI odbyły się warsztaty na temat rozwijania talentów, samopoznania, wzmacniania wiary w siebie. Podczas spotkania przedstawiciele Nadleśnictwa z Mrągowa przedstawili zasady bezpieczeństwa w lesie. To również okazja do przedstawienia specyfiki zawodów związanych z ogromną pasją. Bardzo dziękujemy zaproszonym gościom oraz panu Rafałowi Opalińskiemu z Fundacji Dzieci-Dzieciom.
Tydzień Profilaktyki. Bezpieczeństwo nad wodą.
- 24.06.2026
W dniu 19 czerwca odbyły się zajęcia z wykorzystaniem metod aktywizujących i narzędzi TIK na platformie Kahoot ! Pan Waldemar Szklanko przygotował bardzo ciekawe zajęcia na temat bezpieczeństwa nad wodą. Forma zajęć jest świetną zabawą dla uczniów. I tak łączymy przyjemne z pożytecznym! Brawa za pomysł !
Trzymaj Formę. Zdrowe drugie śniadanie
- 19.06.2026
W dniu 15.06.2026 r. Odbyły się warsztaty teoretyczne i praktyczne w ramach obchodów Tygodnia Profilaktyki. Uczniowe z klasy I, II , III poznali zasady zdrowego żywienia w celu przeciwdziałania otyłości. Uczniowie przygotowali przepyszne, przepiękne i zdrowe kanapki. Mieliśmy okazję integrować się, spożywać wspólnie posiłek i wspaniale wykorzystać zdobytą wiedzę. Akcja profilaktyczna finansowana ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Organizatorzy: Agnieszka Murach Agnieszka Łosińska Barbara Rutkowska Ditgard Lasek
9
TYDZIEŃ PROFILAKTYKI
- 19.06.2026
W czerwcu bieżącego roku szkolnego odbyły się warsztaty z terapeutą p. Danielem Sapińskim. Łączna liczba godzin lekcyjnych to szesnaście godzin! Warsztaty realizowane są zgodnie z podstawowymi kierunkami polityki oświatowej państwa. Tematy zajęć to:
-
Klasy IV- VII - "Bądź czujny na sygnały przemocy i buduj kulturę wsparcia"; "Higiena cyfrowa i krytyczna analiza informacji. Dbam o siebie w sieci".
-
Klasa VIII - "Jak dbać o swoje zdrowie fizyczne".
Bardzo dziękujemy Panu Danielowi za profesjonalne, rzetelne i życzliwe podejście:)
Agnieszka Murach
Warsztaty finansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
-
TYDZIEŃ PROFILAKTYKI TRZYMAJ FORMĘ
- 18.06.2026
W ramach Tygodnia Profilaktyki odbyły się warsztaty w klasie drugiej na temat zdrowego stylu życia. Zajęcia miały na celu przeciwdziałanie otyłości, propagowanie świadomych i zdrowych wyborów. Szkoła otrzymała również certyfikat udziału w programie w roku szkolnym 2025/2026.
Agnieszka Murach
1
Dzień Sportu
- 24.06.2026
Dzień Sportu w naszej szkole był pełen emocji, uśmiechu i dobrej zabawy!
Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji- można było zjeść pyszny popcorn , pomalować twarz, zapleść kolorowe warkoczyki, a na boisku i sali gimnastycznej odbywały się rozgrywki w piłkę nożną i siatkową.
Największą frajdę sprawiła jednak wodna zabawa! W tak upalny dzień lanie się wodą okazało się strzałem w dziesiątkę i przyniosło wszystkim mnóstwo radości.
Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za wsparcie finansowe. Dzięki Państwa hojności mogliśmy przygotować dla uczniów dodatkowe atrakcje i sprawić, że ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy. Serdecznie dziękujemy!
3
Herbatka u pedagogów i psychologa
- 18.06.2026
W dniu 17.06.2026 r. w ramach obchodów Tygodnia Profilaktyki szkolne specjalistki zorganizowały spotkanie przy herbatce. To wyjątkowy czas na budowanie relacji, bliższe poznanie, wymianę uśmiechów i miłe spędzenie czasu. Agnieszka Murach Agata Danisz Wiktoria Ostrowska
8
Safari Zoo - wycieczka klas 1-3
- 18.06.2026
2 czerwca uczniowie klasy I, II i III wzięli udział w wycieczce.
Dzieci zwiedziły Giżycko oraz miały rejs statkiem po Śniardwach.
Potem było w ZOO Safari w miejscowości Okrągłe.
To pełne zwierząt miejsce na Mazurach, którego zwiedzenie w stylu afrykańskiego safari (na przyczepie za ciągnikiem) jest wyjątkowo atrakcyjne. Jeżdżąc po rozległym terenie mogliśmy poznać, dotknąć, nakarmić kilkanaście gatunków zwierząt, takich jak: jelenie europejskie, mandżurskie, axis daniele, bawoły indyjskie, kozy, owce wrzosówki, lamy glama, konie przewalskiego, konika polskiego, konia wielkopolskiego, konia zimnokrwistego, kucyki, osiołki nubijskie i wiele innych. Tutaj zwierzęta mają do swojej dyspozycji piękne łąki, strome pagórki, tereny bagienne i błotniste, dzięki czemu czują się wyjątkowo swobodnie. Podziwiając piękny pejzaż dzieci mogły zbliżyć się do przyrody.
Po spotkaniu ze zwierzętami nastąpiła super zabawa na kołach – Tubing. Radości było bardzo dużo.
Po zjedzeniu pysznego obiadu dzieci zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do domów.
B. Rutkowska
32
POSZUKIWACZE SKARBÓW
- 15.06.2026
Znamy już zwycięzców konkursu SKO „Poszukiwacze skarbów”!
Za nami pełna emocji i świetnej zabawy akcja, podczas której uczniowie klas 1–3 poszukiwali ukrytych pieniędzy, a następnie wspólnie z wychowawcami liczyli swoje znaleziska
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania, i wspaniałej współpracy
A. Danisz
Wymiana pocztówkowa
- 15.06.2026
Pozdrowienia w drodze! Finał „Wymiany pocztówkowej”!
Klasa 5 wzięła udział w wyjątkowym projekcie edukacyjnym pod tytułem „Wymiana pocztówkowa”. Naszymi partnerami zostali rówieśnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sulechowie!
Wszystko zaczęło się od niespodzianki – otrzymaliśmy ze Szkoły w Sulechowie piękną pocztówkę i list wraz z serdecznymi pozdrowieniami. Bardzo nas to ucieszyło! Nie zwlekając ani chwili, przygotowaliśmy naszą odpowiedź. Uczniowie własnoręcznie wypisali kartkę, odesłali gorące pozdrowienia z Sorkwit i puścili ją w świat tradycyjną pocztą.
W erze smartfonów ten projekt to dla nas wspaniała lekcja:
Pięknej, tradycyjnej formy komunikacji i dbania o relacje.
Sztuki odręcznego pisania listów i adresowania kopert.
Nawiązywania nowych znajomości między szkołami.
Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 2 w Sulechowie za wspólną zabawę i pozdrawiamy Was raz jeszcze!
J. Mackiewicz
Dzień Patrona
- 15.06.2026
1 czerwca 2026 roku odbył się apel z okazji Dnia Patrona. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy IV, którzy przybliżyli społeczności szkolnej postać Janusza Korczaka oraz przypomnieli wybrane książki i wartości, które przekazywał młodym czytelnikom. Podczas występu uczniowie zwrócili uwagę na mądrość, dobroć i szacunek dla drugiego człowieka, które były ważnymi elementami życia i twórczości patrona. Apel był okazją do refleksji nad ponadczasowym przesłaniem Janusza Korczaka i jego troską o prawa oraz potrzeby dzieci.
K. Weber
4
Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Sorkwitach
- 01.06.2026
Tegoroczny Dzień Dziecka w naszej szkole miał wyglądać nieco inaczej. W planach była gra terenowa organizowana przy współpracy z PTTK, jednak kapryśna pogoda pokrzyżowała te zamiary. Deszcz sprawił, że uczniowie nie mogli wyruszyć w teren, ale nie przeszkodziło to we wspólnym świętowaniu.
W szkole na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Uczniowie mogli uczestniczyć w meczach piłki siatkowej, korzystać z magicznego dywanu w świetlicy oraz bawić się w sali Integracji Sensorycznej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty lepienia z gliny, gry komputerowe oraz quizy Kahoot.
Starsze uczennice z wielkim zaangażowaniem malowały twarze młodszym kolegom i koleżankom oraz zaplatały kolorowe warkoczyki. Nie zabrakło również smacznych przekąsek – panie przygotowały popcorn i oranżadę, a każde dziecko otrzymało pysznego loda.
Na wszystkich uczestników czekał także ciepły posiłek. Była zupa dla każdego, a zamiast tradycyjnego ogniska i pieczonych kiełbasek – kiełbaski przygotowane na patelni.
Choć pogoda nie pozwoliła zrealizować pierwotnych planów, Dzień Dziecka upłynął w radosnej atmosferze, pełnej zabawy, uśmiechu i wspólnie spędzonego czasu.
To był wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.
Dyrektor Anna Daciuk
8
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie
