• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef

        • 19.11.2020
        • W tym roku szkolnym w sposób (nie) typowy chcielibyśmy zaprezentować wam krótką historię w formie prototypu animacji klatkowej „ Prawa Dziecka” przedstawione na kanale You Tube:

           

          https://www.youtube.com/results?search_query=youtu.be%2FzCodTXMddQo

           

          ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE:

          1. Konkurs plastyczny, klasy I-III SP „ Mój dom, moja rodzina, moje prawo do życia w rodzinie”.

          Forma i technika dowolna. Liczy się estetyka wykonania pracy oraz kreatywność:)

          2. Konkurs fotograficzny, klasy IV-VI SP pt. „Mam prawo do bycia sobą”

          Pokaż kim jesteś, jakie masz pasje, co Cię interesuje. Zrób zdjęcie w ciekawej aranżacji.

          3. Konkurs literacki, klasy VII -VIII SP pt. „ Mam prawo do …”

          Temat praw człowieka, praw dziecka jest bardzo uniwersalny i zawsze aktualny.

          Przesyłamy materiały do ciekawych, inspirujących zabaw:

           

           

          Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka.

          Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku.

          Polska może poszczycić się bogatą tradycją związaną z promowaniem praw dziecka, począwszy od postaci Janusza Korczaka, cenionego na świecie działacza na rzecz godnego traktowania dzieci, po Ludwika Rajchmana, pomysłodawcę stworzenia międzynarodowej organizacji działającej na rzecz dzieci - UNICEF. Polska była również inicjatorem powstania Konwencji o prawach dziecka, gdyż przedłożyła Komisji Praw Człowieka ONZ jej pierwszy projekt.

          O tym, jak ważne są w naszym kraju prawa dziecka świadczy również fakt, iż zostały one uwzględnione w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej”.

          Zachęcamy do zapoznania się z historią praw dziecka:

          https://unicef.pl/co-robimy/prawa-dziecka/historia-praw-dziecka

          Źródło:https://unicef.pl/co-robimy/prawa-dziecka

        • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

        • 16.11.2020
        • 21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. 

          Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych
          z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. 
          Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.
          Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

          Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.
          Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.
          Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

          Z okazji dnia życzliwości Samorząd Uczniowski stworzył wirtualne miejsce, gdzie każdy, każdemu może  zostawić miłe słowo, komplement. Na wirtualnej tablicy korkowej  przykleijamy karteczkę z życzeniami, pozdrowieniami, obrazkami.  Życzymy wspaniałej zabawy!

          Barbara Rutkowska - opiekun SU

        • Narodowe Święto Niepodległości

        • 10.11.2020
        • Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne na temat: ,,Moja Ojczyzna".

          Prace plastyczne uczniów okazji Święta Odzyskania Niepodległości:

          Justyna Juszko,Marcelina Jaskulska, Bartosz Rudnicki, Wiktoria Glinka, Julia Ciskowska, Mateusz Nejman, Katarzyna Gutowska, Szymon Lisek, Oliwia Parzych, Kinga Sienicka, Dominika Nicewicz, Kamila Sekretarska, Maja Krysiak, Nikodem Łazowski, Ewelina Samsonowicz, Daria Borkusiewicz.

          Małgorzata Bochan

        • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

        • 05.11.2020
        • 5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek!

          U dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie zawsze jest aktualne.

          Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.

          To wyśmienita okazja, by zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze.

          Bajkowe postacie pojawiają się przede wszystkim na kartach książek i książeczek dla dzieci. Te opowiadania rozbudzają wyobraźnię oraz pozwalają na odkrycie piękna literatury. Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Postacie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. Uczą i pomagają w przezwyciężaniu wielu barier.

          W tym dniu uczniowie najmłodszych klas przebrali się za dowolną postać z wybranej przez siebie bajki. Bohaterowie różnych bajek pojawili się już od  samego rana, Spotkać je można było na zajęciach lekcyjnych, korytarzach, w bibliotece, w stołówce oraz świetlicy.  W bibliotece zostały przygotowane dla dzieci kolorowanki, rebusy, diagramy z bohaterami bajkowymi.

          Barbara Rutkowska

      • PAMIĘTAMY!
        • PAMIĘTAMY!

        • 01.11.2020
        • Pierwsze dni listopada to czas refleksji i zadumy. W te dni szczególnie wspominamy naszych bliskich zmarłych.  Dlatego jak co roku, zgodnie z tradycją naszej szkoły, Samorząd Uczniowski  przygotował wiązanki na groby pracowników naszej szkoły.  W tym roku ze względu na naukę zdalną uczniów klas IV-VIII, na cmentarz wybrały się dzieci z I-III.  Najmłodsi uczniowie w ciszy i zadumie zapalili  znicze i złożyli kwiaty na pomnikach byłych pracowników naszej szkoły.

          Barbara Rutkowska

        • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

        • 01.11.2020
        • Dnia 29.10.2020r. z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka  obchodziła swoje święto i zamieniła się w agencję detektywistyczną „Różowe okulary” detektywa Pozytywki. Dzieci z klas I-III wysłuchały fragmentów książki „Detektyw Pozytywka ” G. Kasdepke. Każdy z uczniów  przyniósł własnoręcznie wykonaną laurkę z dedykacją dla biblioteki i otrzymał w prezencie gazetkę z zagadkami. Przygotowana została wystawka książek detektywistycznych „Detektyw w bibliotece”. Tego szczególnego dnia można było dokonać słodkiego wypożyczenia, posłuchać piosenek o  książkach i czytaniu. Biblioteka wzbogaciła się o dary czytelników, którzy wzięli udział w akcji „Moja książka w bibliotece”. Było wesoło i wszyscy  dobrze się bawili.

          Hanna Bakuła

        • Finał konkursu "Moja bezpieczna droga do szkoły"

        • 01.11.2020
        •  Konkurs został zrealizowany we współpracy z KPP w Mrągowie oraz Gminnym Ośrodkiem Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.  W konkursie wzięło udział dziewięcioro uczniów z klas I-III SP.  Prace były zgodne z tematem, część prac została wykonana w formie  3D. Wszystkie prace były kreatywne i estetycznie wykonane. W projekt zaangażowały się również rodzice i nauczycielki z klas I-III SP tj. p. Dita Lasek, p. Agnieszka Łosińska oraz  p. Barbara Rutkowska, którym bardzo dziękujemy.

          Jury wybrało następujące prace:

          I miejsce Justyna Juszko, klasa I SP

          II miejsce Julia Gutowska, klasa III SP

          III miejsce Ania Dejlitko, klasa I SP

          Pozostali uczestnicy również otrzymali nagrody pocieszenia oraz pamiątkowe dyplomy tj.:

          1. Alicja Dobkowska, klasa II SP

          2.Paweł Kuś, klasa I SP

          3. Zuzanna Ciskowska, klasa I SP

          4. Olimpia Olender, klasa I SP

          5. Michał Bieleninik, klasa I SP

          6. Nikola Drężek, klasa I SP

          Wszystkim dzieciom gratulujemy!

          Agnieszka Murach

        • Przerwa na czytanie

        • 25.11.2020
        • 28.10 w naszej szkole wszystkie przerwy były inne. Nasza szkoła wzięła udział w akcji organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim "PRZERWA NA CZYTANIE" Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

          Na korytarzach, w bibliotece, w klasach było bardzo cicho. Wszystkie dzieci z klas 1-3 czytały książki. Niestety nie uczestniczyli uczniowie ze starszych klas, ponieważ byli w domach na nauce zdalnej. Niektóre dzieci szukały swojego zacisznego kącika, inne czytały e grupach , a jeszcze inne czytały wraz z wychowawczyniami. Dzieci były bardzo zainteresowane i skupione. Ten dzień był bardzo interesujący i ciekawy. Na pewno  jeszcze nie raz powtórzymy Przerwę na czytanie.

          Dziękujemy!

          Barbara Rutkowska

        • Warsztaty z robotem Photon    

        • 20.10.2020
        • 19.10.2020r uczniowie klas I-III naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach z robotem Photon. Zajęcia miały na celu oswajanie dzieci z nowymi technologiami, rozwijanie kreatywności, wyobraźni przestrzennej oraz umiejętności niestandardowego wykorzystywania tableta i smartfona. Sterowanie robotami dostarczyło dzieciom wiele radości.

          Barbara Rutkowska

        • Dzień Edukacji Narodowej

        • 18.10.2020
        • Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej przebiegały w sposób wyjątkowy. Zamiast tradycyjnego apelu, uczniowie klasy IV przygotowali film "Dzień dobry Sorkwity". Pomysł zaczerpnięty został wprost z ekranu telewizora- popularnego programu śniadaniowego. Dzieci wcieliły się w role prowadzących, kucharzy, prezenterów pogody, dziennikarzy. Udało im się nawet przeprowadzić wywiad z wójtem gminy Sorkwity- Józefem Maciejewskim. W filmie nie mogło zabraknąć oczywiście przemówienia pani dyrektor oraz przedstawicieli rady rodziców. Nowa forma obchodów DEN umożliwiła zdobycie nowych doświadczeń, sprawdzenie się w niecodziennej roli. 13 października program "Dzień dobry Sorkwity" obejrzeli wszyscy uczniowie i nauczyciele. Oprócz projekcji filmu, w szkole zorganizowano także konkurs plastyczny "Portret mojej pani". Dzieci włożyły wiele wysiłku w uwiecznienie na papierze wizerunków nauczycieli. Efekt stanowi wystawa prac na szkolnym korytarzu. Trzecim elementem obchodów DEN było przeprowadzenie quizu "Jak dobrze znasz swoich nauczycieli?" na platformie Quizziz. Wyniki konkursu: 1 miejsce Julia Opońska, 2 miejsce Kamila Sekretarska i 3 miejsce Marcelina Jaskulska.

        • Kącik czytelniczy

        • 14.10.2020
        • Dzięki wsparciu rodziców wychowawczynie klas 1- 3 dla swoich uczniów zorganizowały kącik czytelniczy.

           

          Celem kącika jest popularyzowanie czytelnictwa i motywowanie uczniów do czytania, rozbudzanie zainteresowań książką, kształcenie wrażliwości czytelniczej, rozwijanie różnorodnych zainteresowań. Zadaniem kącika czytelniczego jest również motywowanie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej oraz wyrabianie nawyków pożytecznego spędzania wolnego czasu.

          Kącik czytelniczy to magiczne miejsce, które powinno zachęcać dzieci do czytania, gdzie czytanie może stać się relaksem, odskocznią od wszystkich innych zajęć.

          Książki które znajdują się w biblioteczce zostały pozyskane od Waldemara Cichonia – autora lektury szkolnej „ Cukierku ty łobuzie”. Bardzo dziękujemy!

           

          W imieniu uczniów oraz nauczycieli chcemy bardzo serdecznie podziękować Rodzicom klas 1-3 za wsparcie finansowe na zakup puf i stolika. Pomoc Państwa jest nieoceniona!  DZIĘKUJEMY!

          Barbara Rutkowska

           

        • Dzień Drzewa

        • 14.10.2020
        • Dzień Drzewa obchodzimy 10 października.

          Jest to międzynarodowa akcja sadzenia drzew, a także promocji zieleni, mająca na celu zwiększyć świadomość ekologiczną w społeczeństwie. Wymyślony został przez Juliusa Sterlinga Mortona, miłośnika przyrody i sekretarza rolnictwa Stanów Zjednoczonych i obchodzone od 1872.                                                                     Obchody tego dnia to także idealny moment na jesienny spacer po parku czy lesie i zdobycia nowych umiejętności. Dzieci z klas 1-3 naszej szkoły dzień ten świętowały w plenerze. Rozpoznawały gatunki drzew według wyznaczonego klucza, zastanawiały się co nam daje drzewo i w jaki sposób można mu się odwdzięczyć. W ramach zintegrowania się z przyrodą i podziękowaniu za „dary drzew” dzieci czytały im lekturki w pięknych okolicznościach przyrody.

          Agnieszka Łosińska

        • Jesień zamknięta w Lapbooku.

        • 14.10.2020
        • Dlaczego liście zmieniają kolor? Jakie są dary jesieni w lesie, sadzie i ogrodzie? Co to jest hibernacja - sen zimowy. Które zwierzęta trzeba dokarmiać zimą i dlaczego? Grzyby w lesie i ich podział na trujące i jadalne. Ta zagadnienia omawiały dzieci z klasy 2. Efektem było stworzenie lapbooka o jesieni. Oto zdjęcia prezentujące pracę dzieci.

          Agnieszka Łosińska

        •   Kształtowanie zmysłu obserwacji i wyobraźni przestrzennej na zajęciach terenowych z geografii.

        • 10.10.2020
        •         Wprowadzenie uczniów w świat empirycznej nauki poprzez prowadzenie badań i pomiarów terenowych.

          oraz rozwijanie zdolności analizowania, wnioskowania i twórczego rozwijania problemów.

          Nasze zajęcia odbywają się w ramach godzin lekcyjnych na boisku szkolnym lub w najbliższej okolicy szkoły.

          1. W klasie V  wyznaczaliśmy kierunek północny za pomocą Słońca i cienia. Nawiązaliśmy w czasie zajęć do zagadnień związanych wyznaczaniem kierunków geograficznych w terenie oraz określeń: południki i równoleżniki geograficzne, gnomon. Po zajęciach uczniowie potrafili określić, zmiany długości cienia w różnych porach dnia i umieli wyznaczyć miejscowy południk geograficzny.
          2. Dokonywaliśmy pomiarów w terenie, rysowaliśmy plany i odczytywaliśmy je. Po zajęciach uczeń  potrafi prowadzić pomiary terenowe, rozumie, jak zmierzyć odległość w terenie i w określonej skali przenieść je na kartkę.
          3. W dniu 8 października  z klasą  VI wyruszyliśmy w podróż po orbitach planet Układu Słonecznego. Z pomocą Pana Roberta na szkolnym boisku zbudowaliśmy model Układu Słonecznego w skali spacerowej (30m). Skala to uwzględniała jedynie odległości między planetami.
          • w odległości 39 cm umieszczamy ilustrację Merkurego
          • w odległości 72 cm od Słońca ustawiamy Wenus
          • w odległości 1 m od Słońca umieszczamy Ziemię
          • w odległości 1,52 cm od Słońca umieszczamy Marsa
          • w odległości 5,2 m od Słońca umieszczamy Jowisza
          • w odległości 9,6 m od Słońca umieszczamy Saturna
          • w odległości 19 m od Słońca umieszczamy Uran
          • w odległości 30 m od Słońca umieszczamy Neptuna

          Hanna Fereniec

        • Międzynarodowy Dzień Muzyki

        • 06.10.2020
        • 1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Święto zostało ustanowione w 1975 roku z inicjatywy Yehudiego Menuhina, ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki UNESCO. Międzynarodowy Dzień Muzyki to okazja do wielu koncertów i innych okołomuzycznych wydarzeń. W naszej szkole muzyka towarzyszyła nam podczas różnych zajęć. W klasach I-III uczniowie rozwiązali quiz muzyczny. Na lekcji wychowania fizycznego odbyły się zajęcia fitnes, tańczyliśmy w rytm muzyki. Na zajęciach świetlicowych dzieci śpiewały piosenkę  pt." Rytm i melodia" muz. Majka Jeżowska, sł. Jacek Cygan. Odbyły się zabawy w kręgu pt. "Instrumenty muzyczne".

          Agnieszka Murach

        • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – 29 września 2020

        • 06.10.2020
        • 29 września 2020r. nasza szkoła włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Ten dzień to okazja do zaproszenia dzieci w świat książki. We wszystkich klasach zajęcia rozpoczynały się czytaniem na głos przez nauczycieli i zaproszonych gości, zabawnych historyjek

           z  książki Grzegorza Kasdepke pt.„Co to znaczy…”.Uczniowie z kl. I-III z wielką uwagą wysłuchali czytanych przez swoje wychowawczynie i  p. dyrektor , krótkich opowiadań tłumaczących najpopularniejsze wyrażenia. Dowiedzieli się  co np. znaczy: chodzić spać z kurami, być kozłem ofiarnym lub być na świeczniku. Tego dnia na swoich lekcjach czytała również na głos znane baśnie, napisane w języku angielskim  p. Justyna Mackiewicz. Na koniec  Dnia głośnego czytania uczniowie przybiegli do biblioteki szkolnej, żeby poznać jeszcze więcej popularnych, niezrozumiałych dla nich powiedzeń i wypożyczyć książki do domu.

          Hanna Bakuła

        • Warto zajrzeć!!

        • 04.10.2020
        • Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie !
          Serdecznie polecam Wam te strony:

          • http://superkoderzy.pl – nowa witryna internetowa, przez którą Fundacja Orange będzie uczyć dzieci programowania i robotyki, nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, matematyki, języka polskiego i muzyki.
          • http://www.matzoo.pl – to witryna internetowa (bezpłatny serwis edukacyjny) dla uczniów szkół podstawowych, który umożliwia sprawdzenie kompetencji matematycznych online pod warunkiem, że nie mamy włączonej opcji blokowania reklam. Aby rozwiązywać zadnia, wcale nie trzeba zakładać kont. Każda z klas od pierwszej do szóstej reprezentowana jest przez inne zwierzątko.
          • https://programowanie.men.gov.pl – nowy portal internetowy, całkowicie poświęcony programowaniu.
          • https://pl.khanacademy.org – matematyka, nauki ścisłe, programowanie, historia, sztuka, ekonomia i wiele darmowych lekcji online, przetłumaczonych na język polski, prowadzonych w bardzo ciekawy, niekonwencjonalny sposób. Za darmo, dla wszystkich, bez jakichkolwiek reklam i warunków.
          • http://fanfikigim.blogspot.com – ciekawy zasób, który zawiera wiele cennych informacji na temat lektur oraz analizy zachowań bohaterów przedstawionych za pomocą niekonwencjonalnych metod – od komiksów i dymków aż po krótkie filmiki z ciekawymi komentarzami
          • http://mlodykonstruktor.pl – kolejna witryna internetowa, której tematyka dotyczy wprowadzania dzieci poprzez zabawę do tematyki nauk ścisłych. P
          • www.scholaris.pl –Internetowe Centrum Zasobów Edukacyjnych MEN do wykorzystania w dydaktyce wszystkich przedmiotów nauczania oraz prowadzeniu e-edukacji, zawierające w swoich zasobach również materiały dla edukacji wczesnoszkolnej. Nauczyciele mogą tutaj również publikować swoje scenariusze i konspekty
          • www.sieciaki.pl – najlepszy polski katalog bezpiecznych witryn internetowych dla dzieci. Zawiera również linki do bezpiecznych gier i kolorowanek oraz wiele interesujących zasobów dla dzieci.
          • www.kolorowanki.pl – witryna internetowa zwierająca materiały w postaci czarno- -białych rysunków do pokolorowania.
          • www.bazgroszyt.pl – kolejna witryna internetowa o podobnej zawartości jak powyższa, z jedną różnicą – tutaj odbywa się również nauka przez zabawę.
          • www.zozole.pl – strefa bezpiecznych gier i zabaw interaktywnych o charakterze zręcznościowym i edukacyjnym rozwijających u dzieci umiejętności językowe, plastyczne, matematyczne oraz logiczne myślenie.
          • www.bezpiecznieonline.pl – witryna, która zwiera wiele interesujących materiałów dotyczących Dnia Bezpiecznego Internetu, który od kilku lat obchodzony jest w lutym.
          • www.epodreczniki.pl – kolejna odsłona bezpłatnych cyfrowych podręczników, przygotowanych na zlecenie Ministerstwa Edukacji dla uczniów szkół podstawowych i do przedmiotów ogólnokształcących.
          • http://eduseek.interklasa.pl/dzieci/ – wiele różnorodnych materiałów przygotowanych z myślą o dzieciach, w tym gry, konkursy, zdjęcia.
          • http://www.ceo.org.pl – portal Centrum Edukacji Obywatelskiej, na którym znajdziemy wiele różnorodnych informacji oraz samouczków związanych z podnoszeniem swoich kompetencji w zakresie posługiwania się nowoczesnymi technologiami informacyjnymi.
          • http://cyfrowobezpieczni.pl/ – to witryna internetowa, której zasoby ukierunkowane są na zagrożenia ze strony sieci i internetu, czyhające na dzieci i młodzież, oraz profilaktykę i procedury związane z działaniami na rzecz zapobiegania oraz wyposażenia wszystkich pracowników szkoły oraz dzieci i rodziców w odpowiednia wiedzę i umiejętności związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w szkołach.
          • http://www.edukacjaprzyszlosci.pl – nowa witryna internetowa zawierająca kilka tysięcy filmów o różnej tematyce – od arytmetyki przez fizykę, biologię i inne przedmioty oraz setki zadań do sprawdzania i pogłębiania wiedzy.
          • http://www.multitablica.pl/test-technik-uczenia-sie – bardzo przydatna witryna internetowa dla rodziców i nauczycieli, którzy zechcą rozpoznać rodzaje inteligencji wielorakich, które występują u ich dzieci i uczniów.
          • http://cyfrowiwynalazcy.pl – witryna internetowa, która pokazuje, jak można rozwijać i wykorzystać potencjał młodych ludzi w odkrywaniu, tworzeniu przez zabawę i naukę na bazie warsztatów, realizowanych z wykorzystaniem modeli 3D, stanowisk komputerowych, zestawów Arduino wraz z zestawem części elektronicznych w planowaniu drogi zawodowej uczniów
          • http://bystrzak-poznan.pl – witryna internetowa prowadzona przez grupę wykwalifikowanych oraz doświadczonych trenerów, psychologów, którzy z pasją i zaangażowaniem budzą w dzieciach ciekawość otaczającego ich świata, jednocześnie rozwijając w nich twórcze myślenie i działanie. Dzięki tym działaniom dzieci szybko uczą się wykorzystywać potęgę swoich umysłów.
          • http://nauczanka.pl – czasopismo dla osób poszukujących nowych i nietypowych pomysłów oraz kreatywnych metod na pracę z dziećmi a także chcących twórczo angażować swoich uczniów. Jak sugeruje nazwa, są to propozycje kierowane do nauczycieli  klas I–III. Żeby się przekonać, trzeba spróbować.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Barbara Rutkowska

           

        • Po co są reklamy?

        • 04.10.2020
        • Na to pytanie szukali odpowiedzi uczniowie klasy III.

          Dlaczego w telewizji, radiu i gazetach reklamy są zapowiadane lub opisywane? Przecież tak jak w filmach grają w nich aktorzy, a te w gazetach wyglądają jak artykuły i zdjęcia. A jednak różnią się bardzo od innych informacji. Reklamy nie tylko informują, lecz także nakłaniają do zakupu konkretnej rzeczy. Dlatego są oddzielane od innych wiadomości i audycji.

          Barbara Rutkowska

        • Zajęcia rozwijające w klasie III.

        • 04.10.2020
        •  Mali tropiciele przyrody dowiedzieli się dlaczego jesienią liście zmieniają kolor. Wykonany eksperyment pozwoli odpowiedzieć na pytanie:,, Gdzie się podział chlorofil? ''

          Elżbieta Kropiwnicka