• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Laboratoria Przyszłości

to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ich wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy

jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Program realizowany jest na podstawie Uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29 września 2021 r. w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości”.

Finansowe wsparcie otrzymane w ramach programu Laboratoria Przyszłości  przeznaczono na zakup sprzętu, nie tylko do pracowni komputerowych, ale także pomocy dydaktycznych, służących rozwijaniu podstawowych umiejętności dzieci oraz młodzieży.

Nasza szkoła w ramach tego programu otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w kwocie 60 000 zł.

To z nich zakupione zostały:

Drukarka 3D do pakietu  Moje Bambino Sygnis Edu Lab 3D – 1 szt.

Moje Bambino Sygnis Edu Lab 3 D pakiet podstawowy – 1 szt.

Laptop Acer Chromebook 314 - 1 szt

Pakiet filamentów Moje Bambino Sygnis Edu Lab 3 D - 3 szt

Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1 – 1 szt.

BeCreo – zestaw z mikrokontrolerem – 4 szt.

LEGO Education SPIKE Prime – zestaw podstawowy – 4 szt.

LEGO Education SPIKE Essential - 6 szt

Photon : Robotyka i Sztuczna Inteligencja  zestaw STANDARD – 1szt.

Robot Photon EDU pakiet rozszerzony – 2 szt.

Aparat fotograficzny Sony ZV-1 do videoblogow - 2 szt.

Statyw do aparatu i kamery MANFROTTO -  1 szt.

Mikroport Saramonic Blink 500 B1 - 2 szt

Mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini - 1 szt

Konsola- mikser dźwięku 6-kanałowy Power Dynamics - 1 szt

Zestaw oświetleniowy: Lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką - 1 kpl

Stół - 1 kpl

Szafy zamykane - 1 kpl.

Wyżej wymieniony sprzęt przyczynił się już do unowocześnienia bazy szkolnej i zostanie wykorzystany do prowadzenia zajęć edukacyjnych nie tylko obowiązkowych, ale także dodatkowych, wynikających
            z chęci rozwijania pasji i zainteresowań naszych uczniów. Będą one mogły być prowadzone przy użyciu najnowszych technologii.

Z całą pewnością pozytywnie wpłynie to również na rozwój naszych uczniów, pozwoli im zdobywać nową wiedzę i umiejętności, spośród których niezwykle cenne i istotne wydają się umiejętności krytycznego myślenia, analizowania danych oraz rozwiązywania złożonych i rzeczywistych problemów, w sposób atrakcyjny, gwarantujący im sukces w dorosłym życiu, a przecież na tym nam najbardziej zależy.