• " SYMBOLE NARODOWE"

• 11.11.2023
        • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Plastycznym " Symbole Narodowe", zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Sorkwitach.

Na konkurs wpłynęło 126 prac.

Komisja w skladzie:

1. Barbara Zmitrowicz - Wiszniewska – przewodnicząca komisji

2. Danuta Kozak-Ławińska– członek komisji

3. Barbara Kotlińska – członek komisji

wybrała i oceniła najciekawsze i najbardziej pracochłonne prace plastyczne.

Wśród wyróżnionych dzieci znalaźli się uczniowie naszej szkoły:

Mikołaj Fiet - Kl.I

Maja Niemczyk - Kl.II

Antoni Biesiekierski - Kl. III

Wiktoria Fiet - Kl. III

Ola Henke - Kl. III

Weronika Czerwińska Kl. III

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

• 11 LISTOPADA

• 11.11.2023
        • 10 listopada 2023 nasza szkoła uczciła 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 przygotowali uroczysty apel podczas którego przypomnieli wszystkim jak Polacy walczyli o Polskę i jej powrót na mapy Europy. Nasza szkoła wzięła także udział w ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu” – wspólnie odśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego. Podczas przedstawienia zaprezentowano taniec z szarfami i taniec z kwiatami, a także została zaśpiewana piosenka „Co to jest niepodległość?”. Występ wprowadził wszystkich w podniosły, patriotyczny i wzruszający nastrój.

Agata Danisz, Agnieszka Łosińska

• PAMIĘTAMY!

• 11.11.2023
        • Uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców odwiedzali miejsca spoczynku zmarłych. Spacer alejkami cmentarza parafialnego był dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich, których już niestety z nami nie ma. Dzieci  zapaliły znicze na opuszczonych grobach oraz posprzątały zaniedbane mogiły.Niewątpliwie takie wyjścia na miejsca pamięci to jedna z ważniejszych lekcji wychowania społecznego, moralnego i patriotycznego. Oprócz tego dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych i wszystkich świętych. Dbały również o właściwe zachowanie się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

A. Daciuk

Dnia 27.10.2023 uczniowie klasy VII wybrali się na cmentarz z ważną misją. Pierwszym celem było zapalenie zniczy na grobach byłych pracowników naszej szkoły. Drugie zadanie wymagało od nich wysiłku fizycznego. Chętnie zgodzili się uporządkować stare, zapomniane groby. Wyposażeni w sprzęt z remizy (grabie, worki i rękawiczki) przystąpili do prac porządkowych- wyrzucali śmieci, grabili liście, wyrywali chwasty, odsłaniali tabliczki i tłumaczyli napisy znalezione na nich. Na każdym z tych grobów stanął także znicz. To piękna postawa młodzieży, która wykonania powierzonego im zadania podjęła się z chęcią i wielkim zaangażowaniem.

K. Weber