• 28.12.2023
        • Dnia 14 grudnia w ramach wywiadówki odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe. Wydarzenie to było owocem wspólnej pracy uczniów klas I, IV oraz V i zaangażowania nauczycieli: p. M. Oleńskiej, p. M. Bochan, p. A. Łosińskiej oraz p. J. Kołsut. Uczniowie klas I, IV oraz V zaprezentowali widowisko podczas wywiadówki, gdzie rodzice mieli okazję podziwiać umiejętności artystyczne swoich dzieci. Kolejnego dnia, 15 grudnia, uczniowie ponownie wystąpili, tym razem przed całym gronem szkolnym, dzieląc się swoimi talentami i tworząc świąteczną atmosferę w szkole. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem i uznaniem ze strony rodziców oraz społeczności szkolnej. Uczniowie znakomicie zaprezentowali się na scenie, przynosząc radość i świąteczny nastrój wszystkim obecnym. Przedstawienie bożonarodzeniowe stanowiło nie tylko okazję do artystycznego wyrażenia się uczniów, ale także do zintegrowania społeczności szkolnej w atmosferze świąt. Dzięki wspólnemu wysiłkowi uczniów i nauczycieli, spotkanie zyskało wyjątkowy charakter i pozostanie mile wspominane przez wszystkich.

Justyna Kołsut

• Pokaz taneczny Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier- Wasilewski- Felska

• 10.12.2023
        • Taniec i muzyka to nie tylko zabawa i rozrywka, to doskonały sposób na stres, dobre samopoczucie, radość, odprężenie umysłu, relaks i równocześnie aktywna forma spędzania wolnego czasu. 6 grudnia, odbyły się pokazy taneczne prowadzone przez instruktorów Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier- Wasilewski- Felska. Przy dynamicznej muzyce najnowszych hitów dzieci bawiły się doskonale.

A tak to wyglądało! :) :)

• 10.12.2023
        • Nasi uczniowie byli grzeczni w tym roku. Już o poranku odwiedził ich długo wyczekiwany Mikołaj.

Cudownie tak rozpocząć dzień :) :)

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef

• 10.12.2023
        • Wszystkim ludziom na świecie przysługują takie same prawa - są to prawa człowieka zapisane w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Dotyczą one także dzieci!!!

W tym roku szkolnym obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka pod hasłem „ Mam prawo rozwijać własne zainteresowania”. Z tej okazji zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny pt.”Przyjaźń w oczach dziecka” oraz Festiwal Szkolnych Talentów pt. „ Mam talent”. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty m.in. taniec, śpiew, recytowanie, wystawę prac plastycznych oraz fragment inscenizacji pt. „Dziady”. W szkolnej świetlicy odbyły się warsztaty na temat praw dziecka. Uczniowie przygotowali plakaty.

Agnieszka Murach, Kamila Weber, Dorota Prill

Materiały papiernicze finansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sorkwitach

• Godziny wychowawcze ze światem.

• 10.12.2023
        • Uczniowie z klasy trzeciej w aktywny sposób realizują działania z zakresu poznawania świata. Podczas zajęć staramy się szukać odpowiedzi na pytanie co nas łączy z resztą świata, wzmacniamy postawę otwartości i odpowiedzialności. Uczymy się asertywności i szacunku do innych.  Rozwijamy kreatywność, znamy znaczenie perspektywy, a przy tym dobrze się bawimy.

Agnieszka Murach

• Na ratunek Poli. Profilaktyka Smyka.

• 10.12.2023
        • Uczniowie z klasy pierwszej rozpoczęli przygodę z Polą. Główna bohaterka na własnym przykładzie pokaże dzieciom, jak unikać zagrożeń w różnych sytuacjach życiowych. Przed nami jeszcze dwanaście spotkać.

Głównym celem programu jest propagowanie bezpieczeństwa.  Uczniowie na każdym spotkaniu nie tylko mogą przeczytać i zobaczyć na kartkach książeczki, ale również zobaczyć nagrania bajek przygotowane przez policjantów. Wykorzystujemy kolorowanki, uczymy się piosenki, wykorzystujemy metody aktywizujące.

Agnieszka Murach

• KONCENTRACJA MOCY, BEZPIECZNI W DZIEŃ I W NOCY

• 03.12.2023
        • Nasza szkoła wzięła udział w pokazie mody, który zrealizowano w ramach zadań z Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. WŁADYSŁAWA STASIAKA we współpracy Gmina Sorkwity i Komenda Powiatowa Policjii w Mrągowie.

Dziękujemy Szkole Podstawowej w Warpunach za zaproszenie oraz super organizację a przede wszystkim za bardzo miło spędzony czas!

• Spotkanie z psem – czyli kynoterapia o charakterze zabawowym.

• 03.12.2023
        • Dziś naszą szkołę odwiedziły dwie suczki rasy Cavalier King Charles Spaniel - Nutelka i Zosia. Głównym celem spotkania była dobra zabawa i sprawianie dzieciom przyjemności. Przy okazji uczniowie zapoznali się ze światem wystaw kynologicznych, obowiązkami hodowcy i handlera. Istotnym elementem zajęć było omówienie zasad pracy i postępowania z psem, omówienie obowiązków i przyjemności jakie łączą się z posiadaniem czworonoga.

Agnieszka Łosińska

• „Drużyna Inki”

• 03.12.2023
        • Dnia 20.11 uczniowie klas 6,7 i 8 pojechali na wycieczkę do Warpun w celu wzięcia udziału w zajęciach edukacyjnych w ramach projektu „Drużyna Inki”. Zajęcia, które trwają około 60 minut, podzielone są na dwie części: w pierwszej, historycznej, młodzież zapoznaje się z historią Danuty Siedzikówny „Inki” oraz jej rodziny. Druga część, również nawiązująca do historii sanitariuszki Armii Krajowej, to teoretyczne i praktyczne szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem projektu „Drużyna Inki” jest przybliżenie życiorysu sanitariuszki 5. Wileńskiej Brygady AK Danuty Siedzikówny ps. „Inka” oraz teoretyczne i praktyczne szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej w zakresie RKO. Całość jest jednocześnie odpowiedzią na pytanie: Co w dzisiejszych czasach oznacza sformułowanie „zachować się jak trzeba” w kontekście moralnego obowiązku reagowania na krzywdę ludzką. Wykład nawiązuje również do obywatelskiej postawy niesienia pomocy oraz ma za zadanie uwrażliwić młodzież na problem obojętności wobec zjawiska hejtu i wykluczenia, dla którego punktem wyjścia jest pojęcie szacunku wobec każdego człowieka.

Małgorzata Bochan, Agata Danisz