• Informacje dla ósmoklasistów

        • 23.05.2023
        • POWODZENIA!!!

          ​​

          Egzamin ósmoklasisty odbywa się na zakończenie szkoły podstawowej. Jest to egzamin obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę.

          Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.

          Egzamin ósmoklasisty w 2023 roku odbędzie się w dniach 23-25 maja.

          Termin główny:

          · 23 maja 2023 r. godz. 9.00 - egzamin z języka polskiego

          · 24 maja 2023 r. godz. 9.00 – egzamin z matematyki

          · 25 maja 2023 r. godz. 9.00 – egzamin z języka obcego nowożytnego.

          Termin dodatkowy:

          · 12 czerwca 2023 r. – język polski

          · 13 czerwca 2023 r. – matematyka

          · 14 czerwca 2023 r. – język obcy nowożytny

          Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który:

          a) z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpił do egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu 

          b) przerwał lub któremu przerwano i unieważniono egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym (również z przyczyn losowych lub zdrowotnych),

          c) któremu dyrektor OKE lub dyrektor CKE unieważnił egzamin z danego przedmiotu lub przedmiotów.

          Egzamin z języka polskiego trwa 120 minut (lub nie więcej niż 180 minut w przypadku uczniów, dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony).

          Egzamin z matematyki trwa 100 minut (lub nie więcej niż 150 minut w przypadku uczniów, dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony).

          Egzamin z języka obcego nowożytnego, który trwa 90 minut (lub nie więcej niż 135 minut w przypadku uczniów, dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony).

          Uczniowie poznają swoje wyniki 3 lipca 2023 r., a już 6 lipca każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

          Szczegółowe informacje o przebiegu egzaminu, a także arkusze egzaminacyjne z lat wcześniejszych, można znaleźć na stronie: Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pod adresem: www.cke.gov.pl

        • DZIEŃ STRAŻAKA

        • 09.05.2023
        • 4 maja obchodzimy Dzień Strażaka. Strażacy to niesamowicie odważni ludzie i chyba najbardziej lubiana "służba alarmowa" na świecie. O tym jak ważna jest praca strażaków i jak wielki szacunek się im należy, dowiedzieli się uczniowie klas 1-3 naszej szkoly, odwiedzając OSP w Sorkwitach. 

        • Zajęcia na temat  Bociana białego prowadzone przez edukatora z  Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

        • 09.05.2023
        • Bocian biały Ciconiaciconia to ptak powszechnie znany i lubiany. Często pojawia się w wierzeniach ludowych, przysłowiach i powiedzeniach.  Utożsamiany jest ze szczęściem i narodzinami. To także jeden z zwiastunów wiosny. Należy do rzędu brodzących i rodziny bocianowatych, obejmującej 19 gatunków. Jest dużym ptakiem, rozpiętość jego skrzydeł dochodzi do 2 m, a stojący ptak mierzy około 80 cm. Samica jest nieco mniejsza od samca, jednak upierzenie obu płci jest jednakowe. Bocian ma charakterystyczne długie czerwone nogi, białe upierzenie z czarnymi lotkami, długą szyję oraz czerwony dziób.  W naszym kraju gniazduje około 1/5 światowej populacji bociana, co czyni nas odpowiedzialnym za jego los. Tym bardziej, że w ciągu ostatnich lat liczebność bociana spada.  Te i inne ciekawostki z życia bociana przybliżyła nam Pani z Mazurskiego Parku Krajobrazowego.