• SPRZĄTANIE ŚWIATA

• 18.09.2022
        • Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „CleanUp The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie.

Jak co roku,  braliśmy udział w akcji sprzątania naszej okolicy. Tym razem impreza przebiegała pod hasłem: „Wszystkie śmieci nasze są” . W tygodniu poprzedzającym SPRZĄTANIE w poszczególnych klasach zostały przeprowadzone warsztaty , które miały na celu zwrócenie uwagi na konieczność selektywnej zbiórki odpadów , poza tym dzieci uczone były jak prawidłowo segregować śmieci z gospodarstwa domowego.

Już tradycyjnie uczniowie wszystkich klas z naszej szkoły pod opieką nauczycieli wyruszyli zbierać śmieci. Sprzątaliśmy teren Sorkwit i przydroża prowadzące do  miejscowości, plaże wiejskie i tereny zadrzewione. Po ciężkiej pracy, przy szkole  na wszystkich sprzątających czekało ognisko i kiełbaski.

Katarzyna Jaskulska

• Tęczowa chwilka

• 18.09.2022
        • Na dobre zakończenie tygodnia uczniowie klasy pierwszej, w asyście trzecioklasistów, pokolorowały swój świat. W ramach projektu „Dotknij, poczuj, zobacz” wykonały zadanie „Tęcza Skittles”. Dzieci próbowały również przypomnieć sobie kolejność kolorów tęczy.

Agnieszka Łosińska

• 18.09.2022
        • 15 września klasy 1-3 obchodziły święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia uczniowie przypominają sobie o swoich talentach, rozbudzają kreatywność, wykonują zadania i tworzą prace, których motywem przewodnim jest kropka. W tym roku wyglądało to tak…

Agnieszka Łosińska

• Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023

• 04.09.2022
        • 1 września 2022 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Uroczysty apel był poprzedzony mszą świętą w Kościele św. Brata Alberta w Sorkwitach

W sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Pani dyrektor Hanna Fereniec przywitała wszystkich po wakacyjnej przerwie, życząc uczniom sukcesów w nowym roku szkolnym 2022/2023.

Szczególnie ciepło zostali powitani uczniowie, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole.

W trakcie apelu zgromadzeni uczcili minutą ciszy ofiary II wojny światowej.

W trakcie apelu wójt gminy Józef Maciejewski wręczył stypendia dla najlepszych uczniów naszej szkoły.

Wszystkim uczniom życzymy w nowym roku szkolnym wspaniałych przeżyć, które warto będzie pamiętać; wielu ciekawych aktywności, które dają radość i dobrą zabawę oraz osiągania sukcesów, z których jest się dumnym.

Powodzenia w nowym roku szkolnym!

• Festiwal Kultury Mazurskiej

• 04.09.2022
        • Tradycyjnie nasza szkoła wzięła udział w Festiwalu Kultury Mazurskiej. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Zarówno dorośli jak i dzieci  doskonale się bawili tworząc motanki.