• W szkole czasem jest jak w ulu.

• 18.10.2022
        • Chociaż pozornie panuje tam chaos i zamieszanie, to wszyscy znają swoje obowiązki i wykonują je jak najlepiej. Trafność tego porównania udowodnili uczniowie klasy VI i VIII podczas przedstawienia z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sorkwitach. Młodzi aktorzy wcielili się w role pracowitych pszczółek- uczniów, pszczół robotnic- nauczycieli oraz narratorów. Nie obyło się bez koronacji królowej pszczół, którą oczywiście została mianowana p. Dyrektor Hanna Fereniec. Cały występ towarzyszył taniec klasy IV do piosenki "Dobre słowa". Było wesoło, radośnie i bardzo żółto Koordynatorami obchodów Dnia Edukacji Narodowej 2022 były p. A. Murach, K.Weber, D.Prill oraz J.Dymkowska.

Kamila Weber

• 05.10.2022
        • 29 września 2022 r. w ramach akcji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w szkolnej bibliotece odbyło się głośne czytanie dla dzieci”. Uczestnikami spotkania a zarazem wspaniałymi słuchaczami były dzieci  z klasy I, II i III, które z dużym zainteresowaniem wysłuchały bajki pt. „Tatusiu, czy dziesięć to dużo?”Sabine  Bohlmann, czytanej przez uczennice kl. VIII.  Do obchodów tego dnia włączyli się licznie nauczyciele, czytając na początku swoich zajęć fragmenty nowo zakupionych książek. Podczas przerw w bibliotece szkolnej uczniowie klas starszych  rozpoczęli ” maraton czytelniczy”, który potrwa jeszcze cały tydzień. Dzieci przebywające w świetlicy również włączyły się do głośnego czytania.

Wszystkie wydarzenia były realizowane w ramach Rządowego Programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” i  miały na celu: promocję czytelnictwa,  rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz zapoznanie w ciekawy sposób czytelników  z tekstami wartościowymi literacko. Tego dnia uczniowie dokonali wielu wypożyczeń.

Hanna Bakuła