• Dzień numeru alarmowego 112

• 27.02.2022
        • Z okazji Dnia Numeru Alarmowego uczniowie klas 1-3 spotkali się z przedstawicielem sanepidu p. Martą Kopaniec. Dzieci przypomniały sobie w jaki sposób reagować w sytuacjach kryzysowych. Poznały również specyfikę pracy operatorów numeru alarmowego.

Agnieszka Łosińska

• Światowy Dzień Kota

• 27.02.2022
        •     17 lutego 2022 r. uczniowie klas I-III uroczyście świętowali Dzień Kota. Dzieci przebrały się za piękne kotki. Odbyły się warsztaty, na których dzieci miały okazję zdobyć nową, ciekawą wiedzę na temat kotów. Finalnie każdy uczestnik przygarnął smutnego, bezdomnego kotka (tekturowy talerzyk z konturem głowy). Następnie nadał mu imię, kolorowo ozdobił i sprawił, że kotek był wesoły.

Dzieci wykazały się dużą kreatywnością, miały okazję wspólnie pobawić się przy dźwiękach muzyki, zintegrować i wykazać wiedzą. Głównym celem spotkania było przede wszystkim otwarcie serca każdego uczestnika na to niezwykłe zwierzątko oraz uwrażliwienie na jego krzywdę oraz potrzebę niesienia pomocy. Na holu pojawiła się również gazetka ukazująca kocie cechy i zachowania, które chwytają nas za serce.

Dorota Prill

• Poznajemy i szanujemy tradycje innych państw – WALENTYNKI

• 15.02.2022
        • Tradycyjnie 14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy WALENTYNKI.  Ze względu na nauczanie zdalne tylko uczniowie klas 1- 4 mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu. Uczniowie podzieleni na grupy na przygotowanych stacjach rozwiązywali zadania matematyczne, polonistyczne, plastyczne. Nie zabrakło również kodowania oraz poczty walentynkowej.   Wychowawczynie  edukacji wczesnoszkolnej zadbały, aby ten dzień był wyjątkowy i pozostał długo w pamięci uczniów.

• 8 LUTEGO DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

• 15.02.2022
        • Ma na celu inicjowanie i promowanie działań na rzecz BEZPIECZNEGO i świadomego dostępu do Internetu. Za nami: prelekcje, oglądanie filmów, pogadanki, scenki sytuacyjne, zabawy plastyczne!!! W trakcie: projekt klasy III - książka pt." Sieciomazajki 2022" z zasadami BEZPIECZNEGO korzystania z Internetu. Książki wzbogacą naszą szkolną bibliotekę!!!! Przed nami: Konkursy!!!!