• Jasełka

        • 28.12.2023
        • Dnia 14 grudnia w ramach wywiadówki odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe. Wydarzenie to było owocem wspólnej pracy uczniów klas I, IV oraz V i zaangażowania nauczycieli: p. M. Oleńskiej, p. M. Bochan, p. A. Łosińskiej oraz p. J. Kołsut. Uczniowie klas I, IV oraz V zaprezentowali widowisko podczas wywiadówki, gdzie rodzice mieli okazję podziwiać umiejętności artystyczne swoich dzieci. Kolejnego dnia, 15 grudnia, uczniowie ponownie wystąpili, tym razem przed całym gronem szkolnym, dzieląc się swoimi talentami i tworząc świąteczną atmosferę w szkole. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem i uznaniem ze strony rodziców oraz społeczności szkolnej. Uczniowie znakomicie zaprezentowali się na scenie, przynosząc radość i świąteczny nastrój wszystkim obecnym. Przedstawienie bożonarodzeniowe stanowiło nie tylko okazję do artystycznego wyrażenia się uczniów, ale także do zintegrowania społeczności szkolnej w atmosferze świąt. Dzięki wspólnemu wysiłkowi uczniów i nauczycieli, spotkanie zyskało wyjątkowy charakter i pozostanie mile wspominane przez wszystkich.

          Justyna Kołsut

        • Pokaz taneczny Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier- Wasilewski- Felska

        • 10.12.2023
        • Taniec i muzyka to nie tylko zabawa i rozrywka, to doskonały sposób na stres, dobre samopoczucie, radość, odprężenie umysłu, relaks i równocześnie aktywna forma spędzania wolnego czasu. 6 grudnia, odbyły się pokazy taneczne prowadzone przez instruktorów Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier- Wasilewski- Felska. Przy dynamicznej muzyce najnowszych hitów dzieci bawiły się doskonale.

          A tak to wyglądało! :) :) 

        • Mikołajki

        • 10.12.2023
        • Nasi uczniowie byli grzeczni w tym roku. Już o poranku odwiedził ich długo wyczekiwany Mikołaj.

          Cudownie tak rozpocząć dzień :) :)

           

        • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef

        • 10.12.2023
        • Wszystkim ludziom na świecie przysługują takie same prawa - są to prawa człowieka zapisane w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Dotyczą one także dzieci!!!

          W tym roku szkolnym obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka pod hasłem „ Mam prawo rozwijać własne zainteresowania”. Z tej okazji zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny pt.”Przyjaźń w oczach dziecka” oraz Festiwal Szkolnych Talentów pt. „ Mam talent”. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty m.in. taniec, śpiew, recytowanie, wystawę prac plastycznych oraz fragment inscenizacji pt. „Dziady”. W szkolnej świetlicy odbyły się warsztaty na temat praw dziecka. Uczniowie przygotowali plakaty.

          Agnieszka Murach, Kamila Weber, Dorota Prill

           

          Materiały papiernicze finansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sorkwitach

        • Godziny wychowawcze ze światem.

        • 10.12.2023
        • Uczniowie z klasy trzeciej w aktywny sposób realizują działania z zakresu poznawania świata. Podczas zajęć staramy się szukać odpowiedzi na pytanie co nas łączy z resztą świata, wzmacniamy postawę otwartości i odpowiedzialności. Uczymy się asertywności i szacunku do innych.  Rozwijamy kreatywność, znamy znaczenie perspektywy, a przy tym dobrze się bawimy.

          Agnieszka Murach

        • Na ratunek Poli. Profilaktyka Smyka.

        • 10.12.2023
        • Uczniowie z klasy pierwszej rozpoczęli przygodę z Polą. Główna bohaterka na własnym przykładzie pokaże dzieciom, jak unikać zagrożeń w różnych sytuacjach życiowych. Przed nami jeszcze dwanaście spotkać. 

          Głównym celem programu jest propagowanie bezpieczeństwa.  Uczniowie na każdym spotkaniu nie tylko mogą przeczytać i zobaczyć na kartkach książeczki, ale również zobaczyć nagrania bajek przygotowane przez policjantów. Wykorzystujemy kolorowanki, uczymy się piosenki, wykorzystujemy metody aktywizujące. 

          Agnieszka Murach

        • KONCENTRACJA MOCY, BEZPIECZNI W DZIEŃ I W NOCY

        • 03.12.2023
        • Nasza szkoła wzięła udział w pokazie mody, który zrealizowano w ramach zadań z Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. WŁADYSŁAWA STASIAKA we współpracy Gmina Sorkwity i Komenda Powiatowa Policjii w Mrągowie. 

          Dziękujemy Szkole Podstawowej w Warpunach za zaproszenie oraz super organizację a przede wszystkim za bardzo miło spędzony czas!

          Barbara Rutkowska

        • Spotkanie z psem – czyli kynoterapia o charakterze zabawowym.

        • 03.12.2023
        • Dziś naszą szkołę odwiedziły dwie suczki rasy Cavalier King Charles Spaniel - Nutelka i Zosia. Głównym celem spotkania była dobra zabawa i sprawianie dzieciom przyjemności. Przy okazji uczniowie zapoznali się ze światem wystaw kynologicznych, obowiązkami hodowcy i handlera. Istotnym elementem zajęć było omówienie zasad pracy i postępowania z psem, omówienie obowiązków i przyjemności jakie łączą się z posiadaniem czworonoga.

          Agnieszka Łosińska

        • „Drużyna Inki”

        • 03.12.2023
        • Dnia 20.11 uczniowie klas 6,7 i 8 pojechali na wycieczkę do Warpun w celu wzięcia udziału w zajęciach edukacyjnych w ramach projektu „Drużyna Inki”. Zajęcia, które trwają około 60 minut, podzielone są na dwie części: w pierwszej, historycznej, młodzież zapoznaje się z historią Danuty Siedzikówny „Inki” oraz jej rodziny. Druga część, również nawiązująca do historii sanitariuszki Armii Krajowej, to teoretyczne i praktyczne szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem projektu „Drużyna Inki” jest przybliżenie życiorysu sanitariuszki 5. Wileńskiej Brygady AK Danuty Siedzikówny ps. „Inka” oraz teoretyczne i praktyczne szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej w zakresie RKO. Całość jest jednocześnie odpowiedzią na pytanie: Co w dzisiejszych czasach oznacza sformułowanie „zachować się jak trzeba” w kontekście moralnego obowiązku reagowania na krzywdę ludzką. Wykład nawiązuje również do obywatelskiej postawy niesienia pomocy oraz ma za zadanie uwrażliwić młodzież na problem obojętności wobec zjawiska hejtu i wykluczenia, dla którego punktem wyjścia jest pojęcie szacunku wobec każdego człowieka.

          Małgorzata Bochan, Agata Danisz

        • " SYMBOLE NARODOWE"

        • 11.11.2023
        • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Plastycznym " Symbole Narodowe", zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Sorkwitach.  

          Na konkurs wpłynęło 126 prac.

          Komisja w skladzie:

          1. Barbara Zmitrowicz - Wiszniewska – przewodnicząca komisji

          2. Danuta Kozak-Ławińska– członek komisji

          3. Barbara Kotlińska – członek komisji

          wybrała i oceniła najciekawsze i najbardziej pracochłonne prace plastyczne. 

          Wśród wyróżnionych dzieci znalaźli się uczniowie naszej szkoły: 

           Mikołaj Fiet - Kl.I 

           Maja Niemczyk - Kl.II 

          Antoni Biesiekierski - Kl. III 

           Wiktoria Fiet - Kl. III 

          Ola Henke - Kl. III 

          Weronika Czerwińska Kl. III

          SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

          B. Rutkowska

        • 11 LISTOPADA

        • 11.11.2023
        • 10 listopada 2023 nasza szkoła uczciła 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 przygotowali uroczysty apel podczas którego przypomnieli wszystkim jak Polacy walczyli o Polskę i jej powrót na mapy Europy. Nasza szkoła wzięła także udział w ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu” – wspólnie odśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego. Podczas przedstawienia zaprezentowano taniec z szarfami i taniec z kwiatami, a także została zaśpiewana piosenka „Co to jest niepodległość?”. Występ wprowadził wszystkich w podniosły, patriotyczny i wzruszający nastrój.

          Agata Danisz, Agnieszka Łosińska

        • PAMIĘTAMY!

        • 11.11.2023
        • Uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców odwiedzali miejsca spoczynku zmarłych. Spacer alejkami cmentarza parafialnego był dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich, których już niestety z nami nie ma. Dzieci  zapaliły znicze na opuszczonych grobach oraz posprzątały zaniedbane mogiły.Niewątpliwie takie wyjścia na miejsca pamięci to jedna z ważniejszych lekcji wychowania społecznego, moralnego i patriotycznego. Oprócz tego dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych i wszystkich świętych. Dbały również o właściwe zachowanie się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

          A. Daciuk

          Dnia 27.10.2023 uczniowie klasy VII wybrali się na cmentarz z ważną misją. Pierwszym celem było zapalenie zniczy na grobach byłych pracowników naszej szkoły. Drugie zadanie wymagało od nich wysiłku fizycznego. Chętnie zgodzili się uporządkować stare, zapomniane groby. Wyposażeni w sprzęt z remizy (grabie, worki i rękawiczki) przystąpili do prac porządkowych- wyrzucali śmieci, grabili liście, wyrywali chwasty, odsłaniali tabliczki i tłumaczyli napisy znalezione na nich. Na każdym z tych grobów stanął także znicz. To piękna postawa młodzieży, która wykonania powierzonego im zadania podjęła się z chęcią i wielkim zaangażowaniem.

          K. Weber

        • SZKOLNA SZTUKA KORYTARZOWA

        • 25.10.2023
        • Autorski projekt wpisał się już w tradycję szkoły. Po raz kolejny uczniowie ze wszystkich klas mają szansę na przedstawienie prac plastycznych, fotograficznych, kolaży itp. W każdym miesiącu, losowo wybrana klasa przygotowuje gazetkę korytarzową na dowolnie wybrany temat. Projekt ma na celu aktywizację uczniów, uwrażliwienie na piękno, estetykę i sztukę. Uczniowie nabywają kompetencji miękkich podczas pracy w grupach. Uczą się odpowiedzialności oraz autoprezentacji.

          W październiku zaprezentowali swoje wspaniałe prace uczniowie z klasy II SP.

          Szkolny Klub Wolontariatu

        • Bieg po zdrowie - program antytytoniowej edukacji zdrowotnej

        • 25.10.2023
        • Bieg po zdrowie” to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami. Realizacja programu w klasie IV ma na celu opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego oraz zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów. Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane były za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących. Podczas zajęć uczniowie dyskutowali, wymieniali doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły. Chętni przeprowadzili wywiady z osobami niepalącymi i zaprezentowali je na forum klasy. Uczestnicy programu pracowali w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów oraz komiksu z bohaterami programu. Nabyli umiejętności asertywnego odmawiania.

          A. Murach.

        • WARMIŃSKO-MAZURSKI TYDZIEŃ KARIERY " PRZYSZŁOŚĆ KOMPETENCJI-KOMPETENCJE PRZYSZŁOŚCI"

        • 25.10.2023
        • W dniach 16 – 20. 10. 2023 r. odbywały się działania w ramach Warmińsko- Mazurskiego Tygodnia Kariery. Była to już XIII edycja tego wydarzenia, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Przyszłość kompetencji - kompetencje przyszłości”. Głównym celem było uświadomienie uczniom wpływu sztucznej inteligencji na edukację, współczesny rynek pracy oraz jak ważne jest uczenie się przez całe życie. Nieodłącznym elementem jest doskonalenie kompetencji i zdobywanie nowych kwalifikacji. Uczestnicy wykorzystywali na lekcjach ozoboty, photony, drukarki 3D, programowali z klockami lego, kodowali oraz szyfrowali. Uczniowie klasy II stworzyli współczesne Miasto Karier.

          Organizatorzy: A. Murach, D.Prill, K. Weber, B. Rutkowska, A. Łosińska, J. Kołsut

        • "Co mi się nawinęło - piękno większego i mniejszego świata" - wystawa fotografii

        • 22.10.2023
        • 20 września uczniowie klasy II i III obejrzeli wystawę fotografii p. Marty Kopaniec wystawioną w GOK w Sorkwitach. "Co mi się nawinęło - piękno większego i mniejszego świata" - to tytuł ekspozycji, na której Marta Kopaniec prezentuje swoje fotograficzne zainteresowania - od makrofotografii po pejzaż. - Amatorska fotografia bez podkręcania. Rozkręcona przez warsztaty, spotkania z pasjonatami fotografii. Różnej fotografii... - zachęca autorka, która sama siebie nazywa... Pokręconą Aparatką.

          Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali wszystkie fotografie i starali się odgadywać, w której miejscowości były zrobione. Pani Marta bardzo ciekawie opowiadała dzieciom o swojej pasji i odpowiadała na pytania. Dziękujemy za ciekawe przeżycia i wrażenia.

          B. Rutkowska

        • Dzień Edukacji Narodowej - spotkanie emerytowanych pracowników .

        • 22.10.2023
        • 13 października 2023r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na zaproszenie wójta gminy Sorkwity p. Józefa Maciejewskiego, przybyli do Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Sorkwitach emerytowani nauczyciele i pracownicy obsługi z gminy Sorkwity.

          Spotkanie rozpoczęło się od życzeń i wręczenia symbolicznego kwiatka, a następnie szanowni goście zostali zaproszeni na obiad i słodki poczęstunek. Przy jednym stole usiedli pracownicy  od dawna przebywający na emeryturze, jak również ci którzy stosunkowo niedawno pożegnali się z pracą.

          Emerytowani pracownicy oświaty raz w roku spotykają się w szkole, by powspominać, pożartować i przede wszystkim porozmawiać. Wielu osobom udaje się utrzymywać ze sobą stały kontakt, to jednak takie spotkanie pozwala na odnowienie starych przyjaźni.
          Okazuje się, że czas emerytury to czas dużej aktywności pozazawodowej. Jest to bowiem moment, w którym wraca się do niezrealizowanych planów, zarzuconych zainteresowań, więcej czasu poświęca się też najbliższym.

          Na koniec zaplanowano kolejne spotkania, które pozwolą emerytom utrzymać ze sobą stały kontakt oraz są wyrazem ogromnego szacunku do ludzi pracujących w szkolnictwie.

          Dyrektor Anna Daciuk

        • Dzień Papieski

        • 18.10.2023
        • W dniu 16 października obchodziliśmy w naszej szkole XXIII Dzień Papieski. Z tej właśnie okazji społeczność szkolna została zaproszona do wysłuchania i obejrzenia montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów klasy IV. Dekoracja, poezja i wzruszające pieśni przeplatane narracją najważniejszych wydarzeń z pontyfikatu Jana Pawła II przypomniały nam jak ważną osobą dla całego świata był Karol Wojtyła. Słodkim zakończeniem tego wyjątkowego dnia była degustacja przepysznych „papieskich kremówek”, za które z całego serca dziękujemy.