Fotorelacja
MAJOWE ŚWIĘTA
- 03.05.2021
Maj to miesiąc szczególny. W pierwszych jego dniach obchodzimy bardzo ważne, narodowe święta. Jest to: 1maja –Święto Pracy, 2 maja – Święto Flagi, 3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja - najważniejszego dokumentu w państwie, który mówi o prawach i obowiązkach obywateli. Uchwałą sejmu, rok 2021 ustanowiono rokiem Konstytucji 3 Maja. Pierwsza w Europie, druga na Świecie, nasza Konstytucja z 1791 roku ma już 230 lat. Dlatego dla uczczenia tej okrągłej rocznicy, biblioteka szkolna ogłosiła konkurs skierowany do ucz kl. VII-VIII polegający na stworzeniu krzyżówki z hasłem głównym KONSTYTUCJA, której objaśnienia wyrazów mają być związane z majowymi świętami. Nauczyciele otrzymali przygotowane przez” Bibliotekę w Szkole” prezentacje do wykorzystania na swoich zdalnych lekcjach. Wychowawczyni kl II przeprowadziła zajęcia, których celem było rozwijanie u uczniów poszanowań i zainteresowań symbolami narodowymi a także kształtowanie postaw patriotycznych. Dzieci pod opieką p. Elżbiety Kropiwnickiej w świetlicy szkolnej wykonały wiele prac o pięknych barwach narodowych a także poznały nowe, majówkowe zabawy na świeżym powietrzu. W tym roku z uwagi na specyficzną sytuację związaną z pandemią nie mogliśmy świętować razem z całą społecznością szkolną ,ale wielu uczniów zostało zachęconych do symbolicznego upamiętnienia majowych świąt poprzez udekorowanie domu w symbole narodowe. Dzięki staraniom p. Agnieszki Łosińskiej, pani ze świetlicy oraz pani z biblioteki nasza szkoła również przybrała odświętny wygląd.
Hanna Bakuła
10
Egzamin ósmoklasisty 2020/2021
- 23.04.2021
Filmy edukacyjne dla ósmoklasistów
link do filmów edukacyjnych dla uczniów klas VIII w ramach przygotowania do EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
Egzamin ósmoklasisty 2020/2021
Do egzaminu ósmoklasisty przystępują:
- uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej
- uczniowie szkół artystycznych realizujących kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej – w klasie, której zakres nauczania odpowiada klasie VIII szkoły podstawowej
Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.
Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.
W roku szkolnym 2020/2021 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.:
- języka polskiego
- matematyki
- języka obcego nowożytnego
Termin główny egzaminu ósmoklasistów
- 25 maja 2021 r. (wtorek), godz. 9:00 - język polski
- 26 maja 2021 r. (środa), godz. 9:00 - matematyka
- 27 maja 2021 r. (czwartek), godz. 9:00 - język obcy nowożytny
Termin dodatkowy egzaminu ósmoklasistów
- 16 czerwca 2021 r. (środa), godz. 9:00 - język polski
- 17 czerwca 2021 r. (czwartek), godz. 9:00 - matematyka
- 18 czerwca 2021 r. (piątek), godz. 9:00 - język obcy nowożytny
Egzamin z języka polskiego potrwa 120 minut, z matematyki 100 minut, a z języka obcego 90 minut.
Wyniki egzaminów ósmoklasisty w terminie podstawowym podane zostaną do wiadomości 2 lipca 2021 roku.
Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę.
Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników ( z wyjątkiem uczniów, korzystających z dostosowania do arkusza C00). Nie wolno także przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
Zadania na egzaminie ósmoklasisty
W arkuszu egzaminacyjnym z każdego przedmiotu znajdą się zarówno zadania zamknięte (tj. takie, w których uczeń wybiera jedną odpowiedź z kilku podanych), jak i zadania otwarte (tj. takie, w których uczeń samodzielnie formułuje odpowiedź).
Przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami można znaleźć w informatorach o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.
Wyniki i zaświadczenia
W dniu zakończenia roku szkolnego każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.
Wynik procentowy to odsetek punktów (zaokrąglony do liczby całkowitej), które uczeń zdobył za zadania z danego przedmiotu.
Wynik centylowy to odsetek liczby ósmoklasistów (zaokrąglony do liczby całkowitej), którzy uzyskali z egzaminu z danego przedmiotu wynik taki sam lub niższy niż zdający.
Na przykład uczeń, który z języka polskiego uzyskał 78% punktów możliwych do zdobycia (wynik procentowy), dowie się z zaświadczenia, że wynik taki sam lub niższy uzyskało 73% wszystkich zdających (wynik centylowy), co oznacza, że wynik wyższy uzyskało 27% zdających. Wynik centylowy umożliwia porównanie swojego wyniku z wynikami uczniów w całym kraju.
Wyniki egzaminacyjne są ostateczne i nie mogą być podważone na drodze sądowej.
Komunikaty Centralnej Komisji Egzaminacyjnej:
Informacja_o_sposobie_organizacji_i_przeprowadzania_egzaminu_osmoklasisty_w_2021_r.pdf
Komunikat_o_dostosowaniach.pdf
Zapraszamy na stronę: - https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/ gdzie są przykładowe arkusze egzaminacyjne.
Zachęcamy do zapoznania się z informatorami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej:
Informator o egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego.pdf
Informator o egzaminie ósmoklasisty z matematyki.pdf
Informator o egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego.pdf
Informator o egzaminie ósmoklasisty z języka niemieckiego.pdf
FILMIKI INSTRUKTAŻOWE:
Informacje ogólnehttps://www.youtube.com/watch?v=vNB6rQ3WF4k
Język polski (dwa filmy)https://www.youtube.com/watch?v=atObI8W6wi8https://www.youtube.com/watch?v=3igTaFPKgwg
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2021
- 23.04.2021
W 2021 roku Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich przypada na 23 kwietnia.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich od 1995 roku corocznie organizowany jest przez UNESCO.
Celem święta jest promowanie czytelnictwa oraz poruszanie problematyki praw autorskich i ochrony własności intelektualnej.
Zapraszam do obejrzenia świetnej prezentacji Pani Anny Nowak
https://view.genial.ly/6081c1d24665500da5d1da49/interactive-content-dzien-ksiazki-sp2-do-edycji
Barbara Rutkowska
ROZKŁAD AUTOBUSU od 26.04.2021 r.
- 23.04.2021
PRZYSTANEK DOJAZD POWRÓT
Kozarek Wielki 6:30 13:40
Choszczewo 6:40 13:30
Borowe 7:00 13:10
Borowski Las 7:05 13:05
Rybno 7:20 12:50
Rozogi 7:25 12:45
Maradki 7:30 12:40
Sorkwity Szkoła 7:35 12:35
Jędrychowo 7:40 12:30
Rodowo 7:45 12:25
Sorkwity Szkoła 7:50 12:20
22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi
- 21.04.2021
22 kwietnia to święto Naszej Planety, obchodzone na całym świecie. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest "Działanie na rzecz klimatu".
Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Tegoroczny Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest pod hasłem "Działanie na rzecz klimatu".
To hasło ma nam przypominać, że każdy z nas może dbać o środowisko. Nasze codzienne przyzwyczajenia również mają wpływ na zmiany klimatu. Zwykłe czynności, takie jak gaszenie światła przy wychodzeniu z pokoju, czy wyjmowanie ładowarki z kontaktu mogą skutecznie przeciwdziałać globalnemu ociepleniu. Choć tegoroczny Dzień Ziemi będzie cyfrowy, cel pozostaje ten sam: zmobilizować świat do podjęcia najbardziej znaczących działań w celu dokonania zmian.
Głównym celem święta jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju.
W Międzynarodowy Dzień Ziemi, zatrzymajcie się na chwilę, oderwijcie się od swoich spraw i zastanówcie się co zrobiliście dla Matki Ziemi.
Barbara Rutkowska
611
"Stok nie jest dla bałwanów".
- 06.04.2021
Na stronie internetowej KPP w Mrągowie Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie asp. Dorota Kulig umieściła informację o rozstrzygnięciu konkursu plastycznego "Stok nie jest dla bałwanów". Chcielibyśmy serdecznie pogratulować naszym uczennicom !!!!
I miejsce Zuzanna Ciskowska I klasa SP w Sorkwitach
II miejsce Justyna Juszko I klasa SP w Sorkwitach
To ogromny sukces naszych uczennic !!!!
Agnieszka Murach
Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.
- 06.04.2021
Pewnie wiecie, że 21. 03.2021 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.
W naszej szkole od chyba dwóch lat również obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień:) W tym roku szkolnym obchodziliśmy ten dzień w formie on-line.
Pokazaliśmy swoją solidarność z osobami z Zespołem Downa zakładając dwie krzykliwe skarpetki nie do pary :)
Dlaczego sposobem na okazanie solidarności stały się krzykliwe skarpetki nie do pary? Zespół Downa jest wadą genetyczną, gdzie 21. chromosom składa się z trzech ramion zamiast dwóch. Jedno z nich jest więc nie do pary. Zdarza się też, że osoby z Zespołem Downa mają problemy z rozpoznawaniem kształtów lub kolorowych wzorów, przez co można czasem zobaczyć je w dwóch różnych skarpetkach.
Nieprzypadkowa jest również data, kiedy prowadzona jest kampania. Światowy Dzień Zespołu Downa pod patronatem ONZ jest obchodzony 21 marca dlatego, że liczby 3 i 21 symbolizują trzecie, nadprogramowe ramię w dwudziestym pierwszym chromosomie, którego obecność stanowi główną przyczynę tej wady genetycznej. Nazwa zespołu Downa, inaczej określanego trisomią 21. chromosomu, pochodzi od nazwiska brytyjskiego lekarza Johna Langdona Downa, który to jako pierwszy go opisał.
Agnieszka Murach
9
Witaj Wiosno!
- 30.03.2021
Czekamy na słoneczną, wesołą i kolorową wiosnę. Mamy wiele pomysłów na to, aby ją dobrze powitać! Uczniowie i ich Rodzice wykazali się dużą zręcznością i kreatywnością tworząc dzieła, które podkreślają symbolikę wiosny i Świąt Wielkanocnych.
Pozdrawiamy Wszystkich gorąco i zapraszamy do obejrzenia naszych prac - uczniowie klasy I i wychowawczyni Ditgard Lasek
13
Finał konkursu plastycznego "Stop hejtowi!"
- 06.04.2021
W lutym obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Wydarzenie to organizowane jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo dzień ten świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. W naszej szkole zaprosiliśmy uczniów z klas IV -VIII SP do udziału w konkursie plastycznym pt. "Stop hejtowi ! ". Chciałyśmy zwrócić szczególną uwagę na szacunek do drugiego człowieka w świecie wirtualnym. Każdy ma prawo wyrażać swoją opinię, pod warunkiem, że nie krzywdzi drugiego człowieka.
Wyróżniono prace następujących uczennic:
Nicewicz Dominika kl. VII,
Karczewska Andzelika kl. VI,
Dejlidko Kasia kl. VI,
Parzych Oliwia kl.VI,
Sekretarska Kamila kl.VII,
Markowska Maja kl. V.
Agnieszka Murach, Joanna Dymkowska
KONKURS
- 30.03.2021
W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi został ogłoszony konkurs na kartkę świąteczną.
W konkursie udział wzięło 10 uczniów:
Jaskulska Marcelina kl IV
Rogińska Maja kl IV
Kijewski Nikodem kl IV
Rudnicki Bartosz kl IV
Ciskowska Julia kl V
Parzych Oliwia kl VI
Bassil Róża kl VI
Krysiak Maja kl VII
Samsonowicz Ewelina kl VII
Nicewicz Dominika kl VII
Efekty pracy uczniów poniżej
Joanna Dymkowska
3
Pierwszy Dzień Wiosny
- 21.03.2021
W tym roku nie obchodzimy Pierwszego Dnia Wiosny w tradycyjny sposób. Nie przechodzimy barwnym korowodem przez wieś, nie niesiemy Marzanny i ze śpiewem jej nie żegnamy.
Z powodu pandemii nie możemy się spotkać, ale możemy porozmawiać o wiośnie.
Uczniowie klasy trzeciej wykonali zdjęcia, na których widać, że wiosna jest juz tuż, tuż, wykonywali prace plastyczne oraz witały wiosnę z piosenką na ustach.
Barbara Rutkowska
Próbny egzamin ósmoklasisty za nami!
- 21.03.2021
17, 18 i 19 lutego uczniowie klasy VIII sprawdzili swoją wiedzę i dotąd zdobyte umiejętności, pisząc próbny egzamin ósmoklasisty. To pierwszy poważniejszy egzamin w ich życiu.
Wierzymy, że próba przyczyni się do osiągnięcia wyższych wyników z egzaminu właściwego, który odbędzie się już za kilka miesięcy.
Barbara Rutkowska
6
Dzień Kota
- 28.02.2021
Dzień Kota to święto obchodzone corocznie 17 lutego we Włoszech i Polsce mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. Zima to bardzo trudny okres do przetrwania dla bezdomnych kotów. Dzięki zbiórce karmy możemy wspomóc najsłabsze zwierzęta. To jeden z celów, który udało nam się zrealizować. Kolejny cel to propagowanie czytelnictwa. W szkolnej bibliotece p. Hanna Bakuła przygotowała wystawę książek o kotach i kocich przygodach. Po raz kolejny zaprosiłyśmy uczniów z klas I-III SP na przedstawienie teatru kamishibai pt. „Była sobie Ruda” Piotra Wilkoń. Tym razem czytała p. Agata Danisz, a ilustrowała p. Agnieszka Murach. Następnie wspólnie z p. Ditgard Lasek, p. Agnieszką Łosińską i p. Barbarą Rutkowską zaprosiliśmy uczniów do udziału w warsztatach pt. „Kotkowe piniaty”. Zabawa z balonami, mąką,wodą i kolorowym papierem była zabawna, ciekawa, pełna uśmiechów i radości. Dzień Kota odbył się również w świetlicy szkolnej. Pani Elżbieta Kropiwnicka wraz z uczniami przygotowała słodziutkie kotki z wełny.
33
Dzień Kota ( zdalnie )!!!!
- 28.02.2021
Uczniowie z klas IV - VIII SP bardzo aktywnie włączyli się do obchodów Dnia Kota. Chcielibyśmy zaprezentować kotki, które mają dużo szczęścia, ponieważ mają wspaniałych właścicieli i wspaniałe domy. Nasi uczniowie KOCHAJĄ KOTY!!!! Dziękujemy za wszystkie zdjęcia i prace plastyczne. Jednocześnie pamiętamy i wspieramy bezdomne koty z terenu naszej gminy. Bardzo dziękujemy rodzicom i uczniom za dostarczanie karmy do szkoły.
21
OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMETYCZNY LEON
- 28.02.2021
Uczniowie klas I-III wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie matematycznym LEON – sesja jesienna. Nasze ścisłe umysły spisały się na medal i zajęły wysokie lokaty.
Mamy aż 11 Laureatów konkursu.
Gratulujemy!
Klasa 1
Jakub Kaczmarczyk
Olimpia Olender
Zuzanna Ciskowska
Anna Dejlidko
Kacper Markowski
Justyna Juszko
Klasa 2
Jędrzej Jaskulski
Filip Ciebień
Klasa 3
Julia Gutowska
Maciej Szczechóra
Oskar Suchowiecki
BAL KARNAWAŁOWO-WALENTYNKOWY
- 28.02.2021
Karnawał to czas balów i zabawy. W tym roku ze względu na panujące obostrzenia w czasie pandemii w naszej szkole zamiast jednego dużego balu karnawałowego, odbyły się bale w poszczególnych klasach 1-3. Dla naszych uczniów to był dzień szczególny, połączony również z Walentynkami. Sale wyglądały bajecznie i kolorowo, przystrojone serpentynami i balonami. Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: wróżki, księżniczki, rycerzy, policjantów, piratów, strażaków i wiele innych postaci i zwierzątek. Dzieci świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca i chętnie uczestniczyły w konkursach przygotowanych przez panie wychowawczynie. Cudowna atmosfera na długo pozostanie w naszej pamięci.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów oraz poczęstunku.
Barbara Rutkowska
15
E-POCZTA WALENTYNKOWA
- 07.02.2021
Poczta Walentynkowa w naszej szkole stała się tradycją a zdalne nauczanie w ogóle nie przeszkadza w jej organizacji.
Wychodząc naprzeciw braku możliwości spotkania się w szkole powstał pomysł stworzenia E-poczty Walentynkowej dla klas 4-8.
Wystarczy wpisać treść życzeń, imię i nazwisko oraz klasę odbiorcy. Nadawca pozostaje anonimowy.
W piątek 12 lutego wszystkie życzenia zostaną wysłane do odpowiednich osób na czacie w Aplikacji Teams.
Z walentynkowym pozdrowieniem,
Samorząd Uczniowski
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie