- liczba odwiedzin: 254569
INFORMACJE
- Transport Publiczny
- OGŁOSZENIA
- PLAN LEKCJI
- DZIENNIK
- LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
- Szkoła Pełna Talentów
WYDARZENIA
Witaj Wiosno!
Czekamy na słoneczną, wesołą i kolorową wiosnę. Mamy wiele pomysłów na to, aby ją dobrze powitać! Uczniowie i ich Rodzice wykazali się dużą zręcznością i kreatywnością tworząc dzieła, które podkreślają symbolikę wiosny i Świąt Wielkanocnych.
Pozdrawiamy Wszystkich gorąco i zapraszamy do obejrzenia naszych prac - uczniowie klasy I i wychowawczyni Ditgard Lasek
Finał konkursu plastycznego "Stop hejtowi!"
W lutym obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Wydarzenie to organizowane jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo dzień ten świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. W naszej szkole zaprosiliśmy uczniów z klas IV -VIII SP do udziału w konkursie plastycznym pt. "Stop hejtowi ! ". Chciałyśmy zwrócić szczególną uwagę na szacunek do drugiego człowieka w świecie wirtualnym. Każdy ma prawo wyrażać swoją opinię, pod warunkiem, że nie krzywdzi drugiego człowieka.
KONKURS
W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi został ogłoszony konkurs na kartkę świąteczną.
W konkursie udział wzięło 10 uczniów:
Jaskulska Marcelina kl IV
Rogińska Maja kl IV
Kijewski Nikodem kl IV
Rudnicki Bartosz kl IV
Ciskowska Julia kl V
Parzych Oliwia kl VI
Bassil Róża kl VI
Krysiak Maja kl VII
Pierwszy Dzień Wiosny
W tym roku nie obchodzimy Pierwszego Dnia Wiosny w tradycyjny sposób. Nie przechodzimy barwnym korowodem przez wieś, nie niesiemy Marzanny i ze śpiewem jej nie żegnamy.
Z powodu pandemii nie możemy się spotkać, ale możemy porozmawiać o wiośnie.
Uczniowie klasy trzeciej wykonali zdjęcia, na których widać, że wiosna jest juz tuż, tuż, wykonywali prace plastyczne oraz witały wiosnę z piosenką na ustach.
Próbny egzamin ósmoklasisty za nami!
17, 18 i 19 lutego uczniowie klasy VIII sprawdzili swoją wiedzę i dotąd zdobyte umiejętności, pisząc próbny egzamin ósmoklasisty. To pierwszy poważniejszy egzamin w ich życiu.
Wierzymy, że próba przyczyni się do osiągnięcia wyższych wyników z egzaminu właściwego, który odbędzie się już za kilka miesięcy.
Dzień Kota
Dzień Kota to święto obchodzone corocznie 17 lutego we Włoszech i Polsce mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. Zima to bardzo trudny okres do przetrwania dla bezdomnych kotów. Dzięki zbiórce karmy możemy wspomóc najsłabsze zwierzęta. To jeden z celów, który udało nam się zrealizować. Kolejny cel to propagowanie czytelnictwa. W szkolnej bibliotece p. Hanna Bakuła przygotowała wystawę książek o kotach i kocich przygodach. Po raz kolejny zaprosiłyśmy uczniów z klas I-III SP na przedstawienie teatru kamishibai pt. „Była sobie Ruda” Piotra Wilkoń. Tym razem czytała p. Agata Danisz, a ilustrowała p. Agnieszka Murach. Następnie wspólnie z p. Ditgard Lasek, p. Agnieszką Łosińską i p. Barbarą Rutkowską zaprosiliśmy uczniów do udziału
Dzień Kota ( zdalnie )!!!!
Uczniowie z klas IV - VIII SP bardzo aktywnie włączyli się do obchodów Dnia Kota. Chcielibyśmy zaprezentować kotki, które mają dużo szczęścia, ponieważ mają wspaniałych właścicieli i wspaniałe domy. Nasi uczniowie KOCHAJĄ KOTY!!!! Dziękujemy za wszystkie zdjęcia i prace plastyczne. Jednocześnie pamiętamy i wspieramy bezdomne koty z terenu naszej gminy. Bardzo dziękujemy rodzicom i uczniom za dostarczanie karmy do szkoły.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMETYCZNY LEON
Uczniowie klas I-III wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie matematycznym LEON – sesja jesienna. Nasze ścisłe umysły spisały się na medal i zajęły wysokie lokaty.
Mamy aż 11 Laureatów konkursu.
Gratulujemy!
Klasa 1
Jakub Kaczmarczyk
Olimpia Olender
Zuzanna Ciskowska
Anna Dejlidko
Kacper Markowski
BAL KARNAWAŁOWO-WALENTYNKOWY
Karnawał to czas balów i zabawy. W tym roku ze względu na panujące obostrzenia w czasie pandemii w naszej szkole zamiast jednego dużego balu karnawałowego, odbyły się bale w poszczególnych klasach 1-3. Dla naszych uczniów to był dzień szczególny, połączony również z Walentynkami. Sale wyglądały bajecznie i kolorowo, przystrojone serpentynami i balonami. Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: wróżki, księżniczki, rycerzy, policjantów, piratów, strażaków i wiele innych postaci i zwierzątek. Dzieci świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca i chętnie uczestniczyły w konkursach przygotowanych przez panie wychowawczynie. Cudowna atmosfera na długo pozostanie w naszej pamięci.
E-POCZTA WALENTYNKOWA
Poczta Walentynkowa w naszej szkole stała się tradycją a zdalne nauczanie w ogóle nie przeszkadza w jej organizacji.
Wychodząc naprzeciw braku możliwości spotkania się w szkole powstał pomysł stworzenia E-poczty Walentynkowej dla klas 4-8.
„Mimo Wszystko”
Z inicjatywny Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie włączyliśmy się do akcji „Grzesiowe Serce” z Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Proste gesty wywołują uśmiech na twarzy. Takie uśmiechy zawitały również w naszej szkole. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy otrzymali „Grzesiowe Serduszka”. W klasach I-III SP przedstawiono uczniom osobę wspaniałej Anny Dymnej i Jej wielkiego dzieła tj. Fundacji oraz stałej pomocy osobom chorym i niepełnosprawnym. Nasi uczniowie nie pozostali obojętni… Kiedy przeczytałam jedno zdanie mojego ucznia… wzruszyłam się…, a brzmi ono tak : „Przesyłam moje serce” :) I tak właśnie przesyłamy nasze serca Grzesiowi:)!!!!!
Najsłodsza lekcja na świecie.
Nasze spotkanie miało słodko-gorzki smak czekolady. Prawie wszyscy uwielbiają czekoladę!!! Dziś zastanawialiśmy się jak można wspomóc rolników i drobnych producentów kakao w krajach Globalnego Południa. Nasz wybór podczas codziennych zakupów ma ogromne znaczenie dla środowiska i zdrowia. Rozmawialiśmy o sprawiedliwym handlu, czyli międzynarodowym ruchu konsumentów. Fairtrade to jeden z systemów certyfikacji Sprawiedliwego Handlu – dąży do poprawy sytuacji drobnych rolników, poprzez uczciwe relacje w handlu. Fairtrade działa na rzecz wyższych cen skupu np. ziaren kakao,kawy, godziwych warunków pracy i bardziej sprawiedliwych warunków handlowych dla rolników i pracowników w krajach rozwijających się. W Polsce również są produkty oznaczone znaczkiem Fairtrade, Może podczas najbliższych zakupów poszukasz produktów z tym znaczkiem?
Godziny wychowawcze ze światem w klasie III SP
Nasze kolejne spotkanie miało charakter pracy praktycznej. Na zajęciach opracowaliśmy dwa tematy tj. "Z daleka czy z bliska?", oraz "Wyprawa po wodę". Zastanawialiśmy się, które produkty żywnościowe to produkty zagraniczne, produkty lokalne i produkty obecne w Polsce sezonowo. Ten temat świetnie połączyliśmy z wodą, ponieważ woda jest niezbędna do produkcji żywności. Uczniowie byli bardzo zaskoczeni, że do wyprodukowania jednego kilograma mięsa wieprzowego potrzeba 5998 litrów wody! Natomiast do wyprodukowania jednego kilograma jabłek potrzeba 822 litry wody! Już wiemy, że woda nie wszędzie jest tak łatwo dostępna. Omówiliśmy działania Polskiej Akcji Humanitarnej, czyli budowanie studni i innych ujść wody np. w Sudanie. Dodatkowo, aby chronić środowisko naturalne oraz zasoby naturalne wykonaliśmy eko torebki na zakupy.
BILET POWROTNY DO BIBLIOTEKI
Powrót uczniów klas młodszych do szkoły to dobry moment, aby przypomnieć im o bibliotece i wciągnąć na nowo w świat literatury. Zachęcamy wszystkich uczniów kl. I-III do wzięcia udziału w akcji czytelniczej zaproponowanej przez Bibliotekę w Szkole .
Na bilecie znajdują się obrazki symbolizujące kategorie książek. Po wypożyczeniu, przeczytaniu i oddaniu książki, na bilecie zostanie skasowana odpowiednia ikonka. Gdy wszystkie kategorie zostaną zaznaczone, dziecko otrzyma dyplom. Akcja jest formą zabawy, w którą mogą zaangażować się także rodzice.
Tydzień z Kubusiem Puchatkiem.
Tydzień z Kubusiem Puchatkiem zakończył się bardzo pracowicie. Uczniowie poznali jedną z Kubusiowych przygód przedstawioną w teatrzyki kamishibai przygotowaną prze panie Agatę Danisz i Agnieszkę Murach. Potem otrzymały zadania do wykonania
Wszystkie klasy przygotowały Kubusiowy Łańcuch Przyjaźni.
Klasa I warsztaty Wyklejany Kubuś Puchatek. Uczniowie w dwóch grupach wyklejali z małych kwadratów portret Kubusia Puchatka.
Klasa II pracowała w pięciu grupach. Każda grupa miała za zadanie odszyfrować hasło. Najpierw uczniowi musieli nazwać przedmiot, określić kolejną głoskę w słowie i zapisać ją w odpowiednie miejsce. To było bardzo trudna zadanie, ale klasa II poradziła sobie z tym wspaniale.
Klasa III miała do wykonania dwa zadania. Pierwsze to Balonowe strzelanki, czyli kto, to powiedział. Dzieci czytały głośno cytaty z książki i odpowiadali kto jest autorem danych słów. Najpierw jednak
„Tydzień z Kubusiem Puchatkiem”
18 stycznia to Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. W naszej szkole rozpoczęliśmy „Tydzień
z Kubusiem Puchatkiem” - najsympatyczniejszym, najbardziej znanym i lubianym przez dzieci misiem.Uczniowie klas młodszych m.in. wysłuchali fragmentów książki o naszym bohaterze, nauczyli się piosenki , wykonali prace plastyczne, zakładki do książek, kolorowanki.
"Godziny wychowawcze ze światem w klasie III SP"
Za nami kolejne ciekawe spotkanie. Tym razem zastanawialiśmy się nad perspektywą.
Ciekawe! kiedy ja widzę 9, to Ty stojąc na przeciwko mnie, widzisz 6. Kto ma rację? Czy uda nam się dogadać? Czy uszanujemy swoje spostrzeżenia? Ciekawe, prawda?
W zależności od miejsca i okoliczności w jakich się znajdujemy, widzimy różne rzeczy, sytuacje w odmienny sposób. Najważniejsze, to patrzeć SZEROKO i nie oceniać innych zbyt pochopnie.
Godziny dzwonków
Poniedziałek 28.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych