- liczba odwiedzin: 254670
INFORMACJE
- Transport Publiczny
- OGŁOSZENIA
- PLAN LEKCJI
- DZIENNIK
- LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
- Szkoła Pełna Talentów
WYDARZENIA
UWAGA!
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
„Dzieci uczą rodziców”.
Uczniowie klas I-III biorą udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Centrum Rozwoju Lokalnego
Celem akcji jest zwiększenie świadomości o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas lekcji.
Dzieci są bardzo ciekawe świata, zadają mnóstwo ważnych i potrzebnych pytań. Dlatego też w ostatnim czasie poznawały owad wyjątkowy i na swój sposób doskonały.
Testy na uważność
Testy na uważność to zadania, które spotykają się z niezwykłym entuzjazmem wśród uczniów. Dziś klasa VI wzięła udział w nie lada wyzwaniu- jak poprawnie napisać opowiadanie? Otrzymali do wykonania polecenia oraz zadania do wykonania. W skupieniu czekali na swoją kolej, nikt nie mógł się zagapić. To właśnie największa zaleta testów na uwaznosc- powtarzamy informacje i ćwiczymy koncentrację. Kamila Weber
Prawidłowe mycie rąk - przydatne i ważne
02 marca gościliśmy panią Martę Kopaniec, pracownicę Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Mrągowie , która edukowała dzieci w zakresie podstawowej profilaktyki zdrowia, a także promowała prawidłowe nawyki związane z higieną rąk.
Jak się dowiedzieliśmy badania pokazują, że odpowiednie mycie rąk aż o połowę zmniejsza ryzyko infekcji i zachorowań. Najprostszą i najlepszą metodą jest mycie rąk wodą i mydłem. Musimy pamiętać o umyciu całych dłoni, oraz opuszków palców i kciuków. By skutecznie umyć ręce nie wystarczy je tylko zamoczyć w wodzie, potrzeba co najmniej 20 -30 sekund. Ważne jest aby najpierw ręce zamoczyć, później dokładnie namydlić i myć przez dłuższą chwilę, a następnie dokładnie spłukać i osuszyć.
DZIEŃ ŻABY
W Polsce żyje 19 gatunków płazów, wśród nich salamandra, 4 traszki, 2 kumaki, grzebiuszka, 3 ropuchy, 2 rzekotki oraz 6 żab. Ścisłej ochronie podlega 10 gatunków, ochroną częściową objęto 8 gatunków. Żaby umownie dzieli się na tzw. żaby zielone (wodna, jeziorkowa i śmieszka) i brunatne (moczarowa, zwinka i trawna). Jednak bez względu na podziały i kwestię ochrony warto pamiętać o pożytecznej roli płazów w środowisku, bowiem spełniają one ważną rolę w ekosystemie, a poza tym żaba jest symbolem szczęścia.
Tego wszystkiego mogli dowiedzieć się uczniowie klasy I-VIII w czasie krótkiego apelu, zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Żaby - nietypowego święta, które wypada 29 lutego, a więc raz na cztery lata.
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ
3 marca 2020 reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w turnieju piłki nożnej w Warpunach.
Do rozgrywek przystąpiły 2 zespoły z Warpun, SP Szestno, SP Bredynki i SP Sorkwity.
Nasza drużyna w składzie: Jan Stankiewicz, Jakub Gutowski, Błażej Markowski, Tomasz Kowalski, Kacper Klimek , Paweł Zapert zajęła I MIEJSCE. Najlepszym zawodnikiem turnieju został JANEK STANKIEWICZ.
"POLSKA- MOJA OJCZYZNA"
24.02.2020r uczniowie klas I-IV uczestniczyli w programie edukacyjnym "Polska- moja Ojczyzna".
Celem projektu jest budzenie świadomości narodowej, poznawanie wybranych krajobrazów charakterystycznych dla naszego kraju, rozwijanie zainteresowania pięknem naszej ojczyzny.
Uczniowie za aktywny udział w programie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz uczestniczyli w sesji zdjęciowej.
Dzień Kota
W dniu 25.02.2020 r. obchodziliśmy Dzień Kota. Z tej okazji zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla bezdomnych kotów z terenu gminy Sorkwity. W ciągu dnia czekało na nas wiele atrakcji. W bibliotece szkolnej pod okiem p. Hani Bakuły uczennice z VI klasy Maja Krysiak i Kamila Sekretarska przeczytały bajkę pt. "Była sobie Ruda". Przepiękna historia Rudej Kotki zafascynowała uczniów z klas I-III SP. Uczniowie z klas IV-VI uczestniczyli w zajęciach integracyjnych, oczywiście motywem przewodnim były koty.
"Otoczeni przez chemię"
W czwartek 20.02.2020r odbył się pokaz doświadczeń chemicznych, wykonanych przez uczniów naszej szkoły przygotowany we współpracy z wolontariuszami z Fundacji "Przyszłość w nauce".
Wydarzenie skierowane do rodziców, było podsumowaniem tygodniowych warsztatów chemicznych projektu " Otoczeni przez
Tłusty czwartek w naszej szkole
"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”.
Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem.Tradycja do dziś nakazuje, aby w tłusty czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło.
"Polonistyczny escape room"
21 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Polskiego. Tego dnia uczniowie klas IV, VI i VII wzięli udział w lekcjach otwartych- "Polonistycznym escape roomie". Podzieleni na grupy mieli za zadanie rozwiązanie kilku zagadek. Za udzielenie poprawnych odpowiedzi otrzymywali fragment kodu, który ostatecznie musieli rozszyfrować. Tajemnicze kody do rozwiązania hasła, podobnie jak w prawdziwym escape roomie, zostały ukryte. Aby je odnaleźć, należało wykazać się znajomością biografii znanych Polaków.
Szanowni Rodzice !
W porozumieniu z Poradnią Stomatologiczną w Sorkwitach (KTM Jabłońska sp.j.) planujemy objęcie uczniów SP w Sorkwitach opieką stomatologiczną dlatego też prosimy o wyrażenie zgody dla Waszego dziecka, na podjęcie leczenia i profilaktyki stomatologicznej.
Druk do zgody w wersji papierowej dziecko otrzyma w szkole, można też go wypełnić w sekretariacie lub pobrać ze strony szkoły.
OTOCZENI PRZEZ CHEMIĘ
My już wiemy dlaczego Statua Wolności zzieleniała a Ty wiesz ?
Projekt „Otoczeni przez chemię”
W dniach 17.02. – 21.02.2020 r. uczniowie naszej szkoły wspólnie z wolontariuszkami Fundacji „Przyszłość w nauce” ( Ewą Czerwińską, Natalią Molak, Wiktorią Szczepaniak, Julką Zakrzewską) i pod czujnym
"NOWE PRZYGODY MIKOŁAJKA"
Uczniowie klasy IV na lekcjach języka polskiego mieli okazję poczuć się jak prawdziwi pisarze. Lektura Rene Goscinnego "Mikołajek" stała się punktem wyjścia do stworzenia opowiadań opisujących przygody tego małego chłopca. Jako wsparcie wykorzystana została Wykonanie tego zadania było nie lada wyzwaniem, lecz spotkało się z wielkim entuzjazmem. Efektem pracy jest prawdziwa książka, w której znajdują się wszystkie opowiadania napisane przez młodych twórców. Zajmie ona miejsce na półce w bibliotece szkolnej, żeby wszyscy mieli okazję zapoznać się z "Nowymi przygodami Mikołajka".
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"
Dn. 17.02.2020r. odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" na etapie gminnym. Troje z uczniów naszej szkoły brało udział w konkursie w dwóch grupach wiekowych i zajęli następujące miejsca I grupa (kl. I-VI)- Artur Kopaniec kl. I, miejsce IV - Krzysztof Kopaniec kl. III, miejsce I II grupa (kl VII-VIII)- Maria Olszewska kl. VIII, miejsce I Krzysztof oraz Maria w marcu będą reprezentować naszą szkołę na etapie powiatowym konkursu.
Walentynki
Walentynki to idealna okazja, by złożyć wyrazy sympatii wyjątkowo lubianej przez nas osobie. Najczęściej swoje uczucia wyrażają "tajemniczy wielbiciele".
W tym dniu w naszej szkole króluje kolor czerwony. Samorząd Uczniowski wychodzi tej akcji naprzeciw, organizując co roku pocztę walentynkową. Tym razem do skrzynki trafiło bardzo dużo walentynek, które wraz z lizakami w kształcie serca zostały wręczone uczniom każdej klasy. Z okazji tego święta SU zorganizował również zabawę " Znajdź swoją połówkę". Uczniowie losowali część serca i musieli odnaleźć w czasie przerw swoją drugą połowę. Zadanie nie było łatwe, bo po złożeniu serca powstawał duet znanych postaci bajkowych, filmowych lub literackich. Zabawa była świetna, ale nie wszyscy sobie poradzili.
PRYWATKA U BABCI I DZIADKA
Takiej zabawy od dawna w szkole nie było! Uśmiechy, tańce, zabawy- tego jak na prawdziwy bal z dziadkami przystało, nie zabrakło.
06.02 odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów naszej szkoły, która połączona była z dniem Babci i Dziadka. W pięknie ustrojonej sali, przy pięknej muzyce dzieci z klas I-III zaprezentowały swój występ dla dziadków. Nie zabrakło wzruszeń, gdy dzieci zaśpiewały swoją wersję piosenki „Alleluja”. Dodatkową atrakcją były konkursy i zabawy, które dostarczyły mnóstwo radości. Nasi uczniowie i nauczyciele nie zawiedli w swej pomysłowości, dzięki czemu na balu nie zabrakło strojów w stylu lat 70’ i 80”. Muzyka z tych czasów sprawiła, że bawili się zarówno mali, jak i dorośli. Tanecznymi krokami chwalili się nawet nauczyciele pracujący w naszej szkole. Zabawę uprzyjemnił pyszny poczęstunek przygotowany dla naszych gości i naszych uczniów. Kiedy czas zabawy dobiegł k
Rozszerzona rzeczywistość 3D
Dnia 03.02 dzieci z klasy IIIna zajęciach rozwijających uzdolnienia miały możliwość zapoznania się z aplikacją „Quiver”. Aplikacja ta pozwala „ożywić” kolorowane przez uczniów postaci. Samoloty, papugi, czy pirat ze zwykłych płaskich rysunków stają się postaciami, które na telefonie wydają dźwięki, poruszają się i wyglądają w taki sposób, w jaki zostały przez dzieci pokolorowane.
Godziny dzwonków
Poniedziałek 28.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych