- liczba odwiedzin: 242453
INFORMACJE
- OGŁOSZENIA
- PLAN LEKCJI
- DZIENNIK
- LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
- Szkoła Pełna Talentów
WYDARZENIA
Program dla szkół
Nasza szkoła bierze udział w programie dla szkół, dzięki któremu dzieci z klas I-V mogą w praktyce uczyć się zasad zdrowego odżywiania, poprzez regularne spożywanie owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz powiązanych działań edukacyjnych.
"Przerwa na czytanie"
W piątek 29.10.2021 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły będą brali udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Ważne żeby tego dnia wszyscy mieli książkę. Można zabrać do czytania swoje książki z domu lub wypożyczyć z biblioteki. Dla dzieci nieczytających członkowie SU będą czytali baśnie i legendy w przygotowanych tzw. Strefach czytania. Trzymamy kciuki, żeby dla każdego był to miły dzień z książką i żeby udało się pobić rekord w czytaniu.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS MEN >>SYNAPSIK<< sesja jesienna
W miniony piątek chętni uczniowie klas 2 i 3 wzięli udział w ogólnopolskim konkursie MEN SYNAPSIK. Ze zniecierpliwieniem czekamy na wyniki.
D. Lasek A. Łosińska
Światowy Dzień Mycia Rąk
Światowy Dzień Mycia Rąk, to święto obchodzone co roku 15 października. Zostało ono ustanowione przez ONZ w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest edukacja na temat mycia rąk. Klasy 1-3 spotkały się z pracownikiem sanepidu, panią Martą Kopaniec, która przypomniała uczniom, jak poprawnie umyć ręce. Po wykładzie o bakteriach – tych złych i tych dobrych, dzieci wzięły udział w kilku doświadczeniach pokazujących drogę rozprzestrzeniania się bakterii, sprawdziły jak działa mydło i praktycznie zastosowały się do instrukcji mycia rąk. Pani Marta przypomniała również w jaki sposób i kiedy należy nosić maseczkę. Na pamiątkę spotkania uczniowie otrzymali książeczki/kolorowanki o bakteriach oraz instrukcje, jak poprawnie myje się ręce. A. Łosińska
CodeWeek – ciąg dalszy.
W ramach CodeWeek klasa trzecia rozwijała swoje umiejętności w zakresie kodowania. Realizowaliśmy kilka działań. Po poniedziałkowym spotkaniu z ozobotami przeszliśmy do praktycznego zastosowania kodowania: 1. Kodowanie muzyki z aplikacją Incredibox. 2. Kodowanie tabliczki mnożenia. 3. Zabawę z grami logicznymi z „CodeWeek z Kodowanie na dywanie”
Ogólnopolski Tydzień Karier 3K. Kariera. Kompetencje. Kreatywność.
W dniach 18-22.2021 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Tydzień Karier 3K. Wszyscy uczniowie brali udział w warsztatach przygotowanych przez p. Agnieszkę Murach, p. Maję Dudkowską i p. Dorotę Prill.
W klasie I uczniowie "bawili się" zawodami.
W klasie II stworzyliśmy górę kreatywności 3K.
Klasa III zastanawiała się co robi słońce i czego nie można policzyć.
Na j. polskim bez nudy!
Przy okazji omawiania lektury "Chłopcy z Placu Broni" klasa V miała możliwość poznania innowacyjnej metody pracy z tekstem - Lego logos. Wykorzystano ją do zbudowania makiety przedstawiającej Plac Broni. Projekt powstał na postawie fragmentów opisów, rysunków i własnej wyobraźni Okazało się, że praca z tekstem może być naprawdę ciekawa!
CODEWEEK 2021 9-24 października 2021
CodeWeek to inicjatywa promująca naukę kodowania…kierowana do wszystkich. Nie ma bariery wieku, umiejętności, ani sprzętu, który trzeba posiadać. Przez dwa tygodnie kodujemy wszyscy i na wszystkie możliwe sposoby:) Nasza szkoła w tym roku dołącza do wydarzenia! Tajniki kodowania i programowania będą odkrywać uczniowie podczas zajęć świetlicowych. W realizacji wykorzystane zostaną materiały udostępnione w ramach Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować. Mamy nadzieję, że zajęcia te przyniosą wiele radości i uśmiechu wszystkim uczestnikom. Kamila Weber
Zajęcia rozwijające w klasie I
,,Choć mam rączki małe", to hasło towarzyszące cotygodniowym zajęciom rozwijającym, odbywającym się w klasie I. Ich celem jest osiągnięcie sprawności manualnej i grafomotorycznej. Usprawnianie precyzyjnych ruchów dłoni i palców odbywa się poprzez doskonalenie takich umiejętności jak: wycinanie, składanie papieru, lepienie, wydzieranie, wyklejanie, rysowanie. Na zajęciach pierwszoklasiści doskonalą koordynację wzrokowo - ruchową, nabierają pewności siebie a przede wszystkim świetnie się bawią.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
13 października 2021 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Pani dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyła Nagrody Dyrektora za osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Za wzorową pracę zostali nagrodzeni także pracownicy administracji i obsługi.
PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
Dnia 12 października 2021 w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej.
Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych Gości i Rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia.
Po ślubowaniu i pasowaniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły i stały się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Na pamiątkę otrzymały dyplomy, a także niespodzianki od Szkolnej Rady Rodziców, Wójta Gminy Sorkwity oraz rodziców. Następnie pierwszoklasiści z gośćmi i rodzicami udali się do "Maciusiowego Sadu", gdzie zasadzili swoje drzewko. Po powrocie do klasy, czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
"Rozbudzamy zmysły"
Szkoła wzbogaciła się o tablicę sensoryczną. Dzieci uwielbiają wszytko to, co da się przesunąć, wyciągnąć, odkręcić, włączyć i wyłączyć. Dodatkowo w sposób kreatywny wykorzystujemy elementy dźwiękowe, manipulacyjne, zegar, literki. Możliwość wykorzystania tablicy jest ogrom. Kreatywność dzieci przy tej tablicy jest nieograniczona!!!
Uwaga!
22.10 2021 - ZDJĘCIA
„Z kulturą mi do twarzy”
Z przyjemnością informujemy, że klasy 1-3 przystąpiły do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”. Projekt będziemy realizować od października do maja. Jego cele i założenia są zgodne z podstawą programową oraz wytycznymi MEiN na ten rok szkolny.
Będziemy wspólnie wprowadzać dzieci w świat wartości i promować kulturę o szerokim zasięgu.
Jesienne sadzenie cebulek kwiatowych
05 października uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami wzięli udział w akcji sadzenia kwiatów w szkolnym ogródku "Pinokio". Zanim jednak przystąpiliśmy do sadzenia, obejrzeliśmy nasze cebulki- porównaliśmy ich kolor, wielkość. Omówiliśmy sposób ich zasadzenia, musieliśmy ocenić gdzie znajdują się korzonki. Każde dziecko zasadziło swoją cebulkę, która wraz z przyjściem wiosny przystroi szkolny ogród pięknymi kwiatami. Posadzono ponad 200 cebul tulipanów. Mamy nadzieję, że posadzone kwiaty podniosą estetykę terenu szkolnego i sprawią, że będzie w niej kolorowo i przyjemnie. Ponadto dzieci stworzyły doskonały obiekt do wiosennych obserwacji przyrodniczych.
KONKURS WIEDZY LEŚNEJ
1 października trzech uczniów naszej szkoly uczestniczyło w Konkursie wiedzy leśnej organizowanym przez Nadleśnictwo Mrągowo. W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas IV-VI z pięciu szkół powiatu mrągowskiego.Młodzi przyrodnicy rywalizowali na ścieżce edukacyjnej w miejscowości Borowe. Krzysztof Kopaniec zwyciężył wśród piątoklasistów, natomiast Antoni Ruszczycki i Mateusz Nejman zajęli IV miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Uczniowie otrzymali nagrody I upominki, a spotkanie na łonie natury w pogodne jesienne przedpołudnie dostarczyło wszystkim wiele radości i niezapomnianych wrażeń.
Dzień Chłopca w klasach 1-3
Tak obchodzono święto chłopców w najmłodszych klasach :)
10
DZIEŃ CHŁOPAKA
30 września Samorząd Uczniowski przygotował krótką inscenizację dedykowaną wszystkim chłopcom. Aby osłodzić im ten dzień, rozdaliśmy cukierki oraz lody.
W naszej szkole wybrano również:
NAJMILSZEGO UCZNIA-
Patryka Olendra
NAJZABAWNIEJSZEGO UCZNIA-
Krzysztofa Okraszewskiego
NAJLEPSZEGO UCZNIA-
„Jak postępować z odpadami”
30 października odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z przedstawicielem firmy EKORUM, zorganizowane przez Urząd Gminy w Sorkwitach. W trakcie spotkania zwrócono uwagę na to, jak ważne jest segregowanie odpadów w gospodarstwach domowych i wynikającą z tego późniejszą możliwość powtórnego wykorzystania surowca. Prowadzący spotkanie dokładnie omówił w jaki sposób należy segregować wyrzucane śmieci oraz płynące z tego tytułu korzyści.
UWAGA!
UWAGA!
W szkole realizowany jest program pt. "Szkolna Sztuka Korytarzowa" trwający od października 2021 do maja 2022.
Zadaniem tego programu jest zachęcenie uczniów do pracy w grupie i rozwijanie ich zainteresowań. Co miesiąc jedna klasa będzie robiła gazetkę szkolną na górnym korytarzu wykorzystując jedną lub dwie tablice (mając czas od pierwszego do piętnastego dnia miesiąca). Za temat i wykonanie gazetki odpowiedzialni są uczniowie danej klasy, a wsparcia może udzielić im pedagog szkolny p. Agnieszka Murach oraz wychowawca.
Godziny dzwonków
Niedziela 02.02.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych