- liczba odwiedzin: 241396
INFORMACJE
- OGŁOSZENIA
- PLAN LEKCJI
- DZIENNIK
- LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
- Szkoła Pełna Talentów
WYDARZENIA
SZKOLNA SZTUKA KORYTARZOWA
„Jeśli ma się rozwijać wyobraźnia dziecka, trzeba jej dać czymś się karmić.”
M. Mead
Wychowanie plastyczne jest jedną z form wychowania estetycznego, które wiąże się z tworzeniem sztuki. Uwrażliwia dzieci na różne zjawiska wizualne, jak światło, barwa, kształt, proporcje, kompozycja i jej związek z konstrukcją oraz funkcją przedmiotu. Z drugiej zaś strony, to kształtowanie zdolności emocjonalnego doświadczania sztuki.
Wigilia u najmłodszych
WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!
6
Wieczór Adwentowo-Wigilijny
Wieczór Adwentowo-Wigilijny dla osób starszych i samotnych.
12
Jasełka
Dnia 14 grudnia w ramach wywiadówki odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe. Wydarzenie to było owocem wspólnej pracy uczniów klas I, IV oraz V i zaangażowania nauczycieli: p. M. Oleńskiej, p. M. Bochan, p. A. Łosińskiej oraz p. J. Kołsut. Uczniowie klas I, IV oraz V zaprezentowali widowisko podczas wywiadówki, gdzie rodzice mieli okazję podziwiać umiejętności artystyczne swoich dzieci. Kolejnego dnia, 15 grudnia, uczniowie ponownie wystąpili, tym razem przed całym gronem szkolnym, dzieląc się swoimi talentami i tworząc świąteczną atmosferę w szkole. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem i uznaniem ze strony rodziców oraz społeczności szkolnej. Uczniowie znakomicie zaprezentowali się na scenie, przynosząc radość i świąteczny nastrój wszystkim obecnym. Przedstawienie bożonarodzeniowe stanowiło nie tylko okazję do artystycznego wyrażenia się uczniów, ale także do zintegrowania s
Pokaz taneczny Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier- Wasilewski- Felska
Taniec i muzyka to nie tylko zabawa i rozrywka, to doskonały sposób na stres, dobre samopoczucie, radość, odprężenie umysłu, relaks i równocześnie aktywna forma spędzania wolnego czasu. 6 grudnia, odbyły się pokazy taneczne prowadzone przez instruktorów Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier- Wasilewski- Felska. Przy dynamicznej muzyce najnowszych hitów dzieci bawiły się doskonale.
Mikołajki
Nasi uczniowie byli grzeczni w tym roku. Już o poranku odwiedził ich długo wyczekiwany Mikołaj.
Cudownie tak rozpocząć dzień :) :)
1
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef
Wszystkim ludziom na świecie przysługują takie same prawa - są to prawa człowieka zapisane w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Dotyczą one także dzieci!!!
W tym roku szkolnym obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka pod hasłem „ Mam prawo rozwijać własne zainteresowania”. Z tej okazji zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny pt.”Przyjaźń w oczach dziecka” oraz Festiwal Szkolnych Talentów pt. „ Mam talent”. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty m.in. taniec, śpiew, recytowanie, wystawę prac plastycznych oraz fragment inscenizacji pt. „Dziady”. W szkolnej świetlicy odbyły się warsztaty na temat praw dziecka. Uczniowie przygotowali plakaty.
Godziny wychowawcze ze światem.
Uczniowie z klasy trzeciej w aktywny sposób realizują działania z zakresu poznawania świata. Podczas zajęć staramy się szukać odpowiedzi na pytanie co nas łączy z resztą świata, wzmacniamy postawę otwartości i odpowiedzialności. Uczymy się asertywności i szacunku do innych. Rozwijamy kreatywność, znamy znaczenie perspektywy, a przy tym dobrze się bawimy.
Na ratunek Poli. Profilaktyka Smyka.
Uczniowie z klasy pierwszej rozpoczęli przygodę z Polą. Główna bohaterka na własnym przykładzie pokaże dzieciom, jak unikać zagrożeń w różnych sytuacjach życiowych. Przed nami jeszcze dwanaście spotkać.
Głównym celem programu jest propagowanie bezpieczeństwa. Uczniowie na każdym spotkaniu nie tylko mogą przeczytać i zobaczyć na kartkach książeczki, ale również zobaczyć nagrania bajek przygotowane przez policjantów. Wykorzystujemy kolorowanki, uczymy się piosenki, wykorzystujemy metody aktywizujące.
KONCENTRACJA MOCY, BEZPIECZNI W DZIEŃ I W NOCY
Nasza szkoła wzięła udział w pokazie mody, który zrealizowano w ramach zadań z Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. WŁADYSŁAWA STASIAKA we współpracy Gmina Sorkwity i Komenda Powiatowa Policjii w Mrągowie.
Dziękujemy Szkole Podstawowej w Warpunach za zaproszenie oraz super organizację a przede wszystkim za bardzo miło spędzony czas!
Spotkanie z psem – czyli kynoterapia o charakterze zabawowym.
Dziś naszą szkołę odwiedziły dwie suczki rasy Cavalier King Charles Spaniel - Nutelka i Zosia. Głównym celem spotkania była dobra zabawa i sprawianie dzieciom przyjemności. Przy okazji uczniowie zapoznali się ze światem wystaw kynologicznych, obowiązkami hodowcy i handlera. Istotnym elementem zajęć było omówienie zasad pracy i postępowania z psem, omówienie obowiązków i przyjemności jakie łączą się z posiadaniem czworonoga.
„Drużyna Inki”
Dnia 20.11 uczniowie klas 6,7 i 8 pojechali na wycieczkę do Warpun w celu wzięcia udziału w zajęciach edukacyjnych w ramach projektu „Drużyna Inki”. Zajęcia, które trwają około 60 minut, podzielone są na dwie części: w pierwszej, historycznej, młodzież zapoznaje się z historią Danuty Siedzikówny „Inki” oraz jej rodziny. Druga część, również nawiązująca do historii sanitariuszki Armii Krajowej, to teoretyczne i praktyczne szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem projektu „Drużyna Inki” jest przybliżenie życiorysu sanitariuszki 5. Wileńskiej Brygady AK Danuty Siedzikówny ps. „Inka” oraz teoretyczne i praktyczne szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej w zakresie RKO. Całość jest jednocześnie odpowiedzią na pytanie: Co w dzisiejszych czasach oznacza sformułowanie „zachować się jak trzeba” w kontekście moralnego obowiązku reagowania na krzywdę ludzką. Wykład nawiązuje również do
" SYMBOLE NARODOWE"
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Plastycznym " Symbole Narodowe", zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Sorkwitach.
Na konkurs wpłynęło 126 prac.
Komisja w skladzie:
1. Barbara Zmitrowicz - Wiszniewska – przewodnicząca komisji
2. Danuta Kozak-Ławińska– członek komisji
11 LISTOPADA
10 listopada 2023 nasza szkoła uczciła 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 przygotowali uroczysty apel podczas którego przypomnieli wszystkim jak Polacy walczyli o Polskę i jej powrót na mapy Europy. Nasza szkoła wzięła także udział w ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu” – wspólnie odśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego. Podczas przedstawienia zaprezentowano taniec z szarfami i taniec z kwiatami, a także została zaśpiewana piosenka „Co to jest niepodległość?”. Występ wprowadził wszystkich w podniosły, patriotyczny i wzruszający nastrój.
PAMIĘTAMY!
Uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców odwiedzali miejsca spoczynku zmarłych. Spacer alejkami cmentarza parafialnego był dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich, których już niestety z nami nie ma. Dzieci zapaliły znicze na opuszczonych grobach oraz posprzątały zaniedbane mogiły.Niewątpliwie takie wyjścia na miejsca pamięci to jedna z ważniejszych lekcji wychowania społecznego, moralnego i patriotycznego. Oprócz tego dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych i wszystkich świętych. Dbały również o właściwe zachowanie się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.
SZKOLNA SZTUKA KORYTARZOWA
Autorski projekt wpisał się już w tradycję szkoły. Po raz kolejny uczniowie ze wszystkich klas mają szansę na przedstawienie prac plastycznych, fotograficznych, kolaży itp. W każdym miesiącu, losowo wybrana klasa przygotowuje gazetkę korytarzową na dowolnie wybrany temat. Projekt ma na celu aktywizację uczniów, uwrażliwienie na piękno, estetykę i sztukę. Uczniowie nabywają kompetencji miękkich podczas pracy w grupach. Uczą się odpowiedzialności oraz autoprezentacji.
Bieg po zdrowie - program antytytoniowej edukacji zdrowotnej
„Bieg po zdrowie” to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami. Realizacja programu w klasie IV ma na celu opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego oraz zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów. Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane były za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących. Podczas zajęć uczniowie dyskutowali, wymieniali doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły. Chętni przeprowadzili wywiady z osobami niepalącymi i zaprezentowali je na forum klasy. Uczestnicy programu pracowali w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów oraz komiksu z bohaterami programu. Nabyli umiejętności asertywnego odmawiania.
WARMIŃSKO-MAZURSKI TYDZIEŃ KARIERY " PRZYSZŁOŚĆ KOMPETENCJI-KOMPETENCJE PRZYSZŁOŚCI"
W dniach 16 – 20. 10. 2023 r. odbywały się działania w ramach Warmińsko- Mazurskiego Tygodnia Kariery. Była to już XIII edycja tego wydarzenia, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Przyszłość kompetencji - kompetencje przyszłości”. Głównym celem było uświadomienie uczniom wpływu sztucznej inteligencji na edukację, współczesny rynek pracy oraz jak ważne jest uczenie się przez całe życie. Nieodłącznym elementem jest doskonalenie kompetencji i zdobywanie nowych kwalifikacji. Uczestnicy wykorzystywali na lekcjach ozoboty, photony, drukarki 3D, programowali z klockami lego, kodowali oraz szyfrowali. Uczniowie klasy II stworzyli współczesne Miasto Karier.
"Co mi się nawinęło - piękno większego i mniejszego świata" - wystawa fotografii
20 września uczniowie klasy II i III obejrzeli wystawę fotografii p. Marty Kopaniec wystawioną w GOK w Sorkwitach. "Co mi się nawinęło - piękno większego i mniejszego świata" - to tytuł ekspozycji, na której Marta Kopaniec prezentuje swoje fotograficzne zainteresowania - od makrofotografii po pejzaż. - Amatorska fotografia bez podkręcania. Rozkręcona przez warsztaty, spotkania z pasjonatami fotografii. Różnej fotografii... - zachęca autorka, która sama siebie nazywa... Pokręconą Aparatką.
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych